نخستین کاروان حاجیان قمی ۱۶ تیر به ایران باز می گردد
نخستین کاروان حاجیان قمی ۱۶ تیر به ایران باز می گردد
مدیر سازمان حج و زیارت استان قم از بازگشت نخستین کاروان حاجیان قمی از سرزمین وحی به ایران در ۱۶ تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید حسین موسوی رابطی اظهار داشت: زائرانی که باز می گردند مدینه قبل بوده و پرواز آن ها از فرودگاه جده به فرودگاه امام خمینی(ره) در تهران انجام می شود.

وی تعداد اعضای نخستین کاروان بازگشتی قم به ایران را ۳۷۰ نفر ذکر کرد و افزود: آخرین پرواز زائران ایرانی که آنان نیز مدینه قبل بودند روز ۲۹ تیر ماه از جده به تهران انجام می شود که شامل ۱۸۵ نفر است.

مدیر حج و زیارت استان قم گفت: نخستین گروه از حجاج این استان بامداد شنبه ششم خردادماه از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) عازم سرزمین وحی شده بودند.

وی از اعزام ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این استان به حج تمتع در سال جاری در قالب ۱۵ کاروان خبر داد و افزود: کلاس‌های آموزشی ویژه حجاج از ۱۷ فروردین امسال شروع شد و در قالب آن افراد مدینه قبل ۱۰ جلسه و حجاج مدینه بعد ۱۲ جلسه آموزش دیدند.

وی با اشاره به اینکه میانگین سنی زائران سرزمین وحی در قم بالای ۵۰ سال است گفت: با توجه به این که در سال ۹۹ به دلیل شیوع کرونا حجاج به سرزمین وحی اعزام نشدند و در سال ۱۴۰۱ نیز عربستان اجازه ورود افراد ۶۵ سال به بالا را نداد امسال کاروان‌های اولیه‌ای که در قم تکمیل شدند را افراد مسن تشکیل دادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا