نباید مسئولیت اجرایی را به آدم‌های خوب بی‌عرضه داد
نباید مسئولیت اجرایی را به آدم‌های خوب بی‌عرضه داد
آیت الله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان گفت: امیدواریم تا خداوند به حرمت خون‌های پاک شهدا کشور را حفظ کند، اما باید بدانیم که اگر درست رفتار نکنیم خداوند به وسیله قوم دیگری دینش را حفظ خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله عبدالله جوادی آملی ظهر چهارشنبه در دیدار با محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دو چیز مملکت را نگه می‌دارد؛ یکی سواد فعلی و دیگری امید آینده که مسئولین باید تلاش کنند این دو امر از دستشان در نرود، اگر سواد فعلی و امید آینده بود، نتیجه اش پایداری مردم در جنگ هشت ساله علیه نظام اسلامی است، اما اگر نه سواد فعلی بود و نه امید به آینده، هم فرار مغزها خواهد بود و هم مشکلات اقتصادی در ازدواج و اشتغال و مسکن جوانان و هم این قرآن سوزی‌ها و مسجد سوزی‌ها.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: ما دو وظیفه داریم، یکی دعا کردن به درگاه خداست که از دعاهای سحر نباید غافل شد و دیگری عقل و تدبیر است.

نباید مسئولیت اجرایی را به آدم‌های خوب بی عرضه و یا بد اختلاسی داد

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه نباید مسئولیت اجرایی را به آدم‌های خوب بی عرضه و یا بد اختلاسی داد، اظهار داشت: حضرت امیر علیه السلام، کمیل را مسئول منطقه‌ای نمود، سربازان اموی به این منطقه حمله بردند و آنجا را غارت کردند، حضرت نامه‌ای به کمیل نوشته که در نهج البلاغه آمده، مضمون آن این است که برخی تنها به درد دعای کمیل می‌خورند ولی توان اداره یک منطقه را ندارند! لذا باید از واگذاری مسئولیت به آدم‌های خوب بی عرضه در کشور جلوگیری شود و همچنین جلوی آدم‌های بد اختلاسی و نجومی نیز گرفته شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: داشتن رهبر خوب، یک طرف قضیه است، ما بالاتر از امیرالمومنین که نداریم، اگر مدیران و کارگزاران با عرضه وجود نداشته باشد و مردم در صحنه نباشند، شکست قطعی است! اگر ضعف در مدیریت داشته باشیم خداوند نظر خود را از ما بر می‌گرداند، امیرالمومنین علیه السلام می‌فرماید «من وجد ماء و تراباً فافتقر فابعده الله» کشوری که آب دارد، خاک دارد، نتواند خود را اداره کند و نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند.

شهدا، سرمایه‌های کشور هستند

وی با بیان اینکه شهدا، سرمایه‌های کشور هستند، اظهار داشتند: اگر در صحنه کربلا یک عابس وجود داشت که لخت به میدان آمد، ما در هشت سال دفاع مقدس، جوانان پاک زیادی داشتیم که پلاک‌های خود را کندند و هیچ نام و نشانی از آنها نیست، اینها سرمایه‌های کشور و صاحبان اصلی آن هستند.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: امیدواریم تا خداوند به حرمت خون‌های پاک این شهدا کشور را حفظ کند، اما باید بدانیم که اگر درست رفتار نکنیم خداوند ما را خواهد برد و به وسیله قوم دیگری دینش را حفظ خواهد کرد؛ در ادعیه ماه مبارک رمضان می‌خوانیم که خدایا تو که دینت را حفظ خواهی کرد، چرا ما حافظ دین تو نباشیم أَنْ تَجْعَلَنِی مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدِینِکَ وَ لَا تَسْتَبْدِلْ بِی غَیْرِی چرا ما نباشیم؟! چرا ما دین خدا را حفظ نکنیم؟!

مرجع تقلید شیعیان در پایان ابراز داشت: آخرین حرف این است که مواظب زبانمان و ادبمان باشیم، مبادا از حرف ما، گفتار ما، سو استفاده شود، هم حوزویان، هم دانشگاهیان و هم مسئولین و همه و همه باید رعایت کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر