نامه اعتراضی شورای هماهنگی اصولگرایان قم به رئیس صدا و سیما
نامه اعتراضی شورای هماهنگی اصولگرایان قم به رئیس صدا و سیما
شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم (ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی) در نامه ای به پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما، که رونوشت آن برای وزیر و معاون سیاسی وزارت کشور نیز ارسال شده است، با گلایه از مبالغ نجومی و سنگین جدول هزینه های پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها، خواستار اصلاح و تجدید نظر در این روند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، متن نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر جبلی
رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
سلام‌علیکم

احتراما باستحضار می‌رساند، طبق تدابیر مثبت آن سازمان و وزارت محترم کشور مقرر شده بود که جهت افزایش مشارکت حداکثری و کاهش هزینه‌های نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، برای هر نامزد فرصتی جهت معرفی خود در صدا و سیما ایجاد شود.

متاسفانه و در کمال تعجب باخبر شدیم که سازمان صدا و سیما برای پخش یک برنامه ۲۰ دقیقه‌ای هزینه‌های سنگین و نجومی را از نامزدها طلب می‌کند که هرگز با فلسفه این عمل مثبت(یعنی کاهش هزینه‌ها) سازگار نیست و بلکه به عکس باعث افزایش هزینه‌ نامزدها و عدم مشارکت تعداد قابل توجهی از آنها به دلیل نداشتن تمکن مالی می‌شود.

قابل ذکر است شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم با بیش از ۴۰ نفر از نامزدهای شاخص این استان گفت‌وگوی حضوری داشته‌است که تعداد قابل توجهی از آنها اذعان داشتند، برایشان تامین هزینه‌های انتخاباتی مقدور نیست لذا قصد انصراف و یا عدم تبلیغات را دارند.

جناب آقای دکتر جبلی، حقیقتا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، زیبنده نیست که فقط ثروتمندان بتوانند با هزینه‌های سرسام‌آور انتخاباتی ، خود را به جامعه معرفی کنند و وارد مجلس شوند و نخبگان، دانشمندان و جوانان مستعد و توانمند از حضور در قوه مقننه به دلیل عدم تمکن مالی باز بمانند.

لذا از حضرتعالی انتظار می‌رود جهت تحقق اهداف ذکر شده ، این روند را اصلاح بفرمایید و باعث ایجاد شور و اشتیاق بیشتر در انتخابات پیش‌رو شوید، از خداوند منان برای حضرتعالی و همکاران محترمتان سلامتی و دوام توفیقاتتان را مسئلت داریم.

با سپاس فراوان
شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم (ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی)

  • منبع خبر : پایگاه خبری تابناک قم