– اخبار ورزشی – روح‌الله میکائیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با عملکرد کشتی قم در مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان عنوان کرد: در مجموع بچه‌ها عملکرد خوبی داشتند، سال آینده مطمئن هستم که در رده بزرگسالان بهتر از این نتیجه می‌گیریم. همه غیر از علیرضا نجاتی در حد و اندازه‌ای که […]

– اخبار ورزشی –

روح‌الله میکائیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با عملکرد کشتی قم در مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان عنوان کرد: در مجموع بچه‌ها عملکرد خوبی داشتند، سال آینده مطمئن هستم که در رده بزرگسالان بهتر از این نتیجه می‌گیریم. همه غیر از علیرضا نجاتی در حد و اندازه‌ای که انتظار بود کشتی گرفتند، علیرضا هم که آسیب دیده بود. از همه همکارانم که در این سال‌ها برای کشتی قم زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، خصوصاً ناصر تهرانی که به خاطر کسالتی که داشت، در این مسابقات غایب بود. آنهایی که در رده سنی خردسالان و نونهالان زحمت کشیدند و پایه‌های خوبی شکل گرفتند، برخی هنوز هم فعالند و برخی هم دیگر نیستند. هیئت‌های قبلی هم در موقعیتی که اکنون داریم، دخیل هستند.

وی درباره اینکه آیا قهرمانی امیر عبدی در وزن جدید برای آنها قابل پیش‌بینی بود؟ گفت: کشتی مشخص نمی‌کند چه کسی برنده و چه کسی بازنده است، ولی زحمات و تلاش امیر عبدی مطمئناً باید نتیجه می‌داد. او در بدترین شرایط هم تمریناتش را رها نمی‌کرد خصوصاً از زمانی که تصمیم گرفت به ۷۷ کیلو بیاید، تمرینش بیشتر شد. او پتانسیل بالایی دارد، این تازه اولین مسابقه‌اش در وزن جدید بود چند تا میدان ببیند بهتر هم خواهد شد.

میکائیلی درخصوص مهدی جواهری که در ترکیب استان دیگری فینالیست مسابقات کشوری شد، تأکید کرد: جواهری و چند تای دیگر بودند که چون ما تیم «ب» نداشتیم مجبور شدیم از استان دیگر کشتی بگیرند. جواهری خوب کشتی گرفت اما فینال را واگذار کرد فکر نمی‌کردم امیرحسین خوانساری و یا ناصرپور را ببرد.

این مربی قمی با اشاره به برخی بدبیاری‌های تیم قم در این دوره از رقابت‌ها تصریح کرد: مهدی ابراهیمی هم اگر کشتی می‌گرفت روی نتیجه تیمی تاثیر داشت. او گفت پایش درد می‌کند و کشتی نگرفت و ما از کشتی‌‍‌گیر دیگری استفاده کردیم. متاسفانه شاهرخ میکائیلی برادرزاده‌ام خیلی جدی اینجا آسیب دید، در مبارزه با پارسا نظری در حین اجرای فیتو، دچار پارگی رباط زانو شد. البته باید MRI بدهد تا وضعیت دقیقش مشخص شود.

مربی سازنده علیرضا نجاتی درخصوص وضعیت این کشتی‌گیر که مغلوب پویا ناصرپور شد و از ناحیه دنده نیز آسیب دید، گفت: از یک ماه قبل که از ناحیه دنده آسیب دید، روی خاک نمی‌نشست. اینجا هم وقتی در خاک نشست، خواست رو کند که آسیب‌دیدگی‌اش تشدید شد.

وی در مورد چالش استان قم با کمبود سالن و اینکه رئیس هیئت کشتی در مصاحبه‌اش گفته بود یک کشتی قم است و روح‌الله میکائیلی و یک سالن؛ نیز عنوان کرد: رئیس هیئت که به من همیشه لطف دارد اما در مورد سالن هم ظرفیت کشتی ما بیشتر از یک سالن هست مسئولان استان به فکر این باشند یک سالن دیگر در کنار خانه کشتی قم بسازند.