میزبانی مسجد مقدس جمکران از اجتماع عزاداران ترک زبان
میزبانی مسجد مقدس جمکران از اجتماع عزاداران ترک زبان
حجت الاسلام مهدی حسین آبادی، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از اجتماع بزرگ عزاداران ترک زبان در نخستین روز از ماه صفر در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام مهدی حسین آبادی با اشاره به اینکه کلام نورانی امام زمان(عج) که فرمودند « به مردم بگو به این مکان (مسجد جمکران) رغبت کنند و آن را عزیز دارند»، ما را بر این داشت که شرایط حضور گروه ها و اقشار مختلف مردم را در مسجد مقدس جمکران فراهم کنیم، اظهار کرد: یکی از برنامه های خوبی که در ایام محرم و صفر در مسجد مقدس جمکران در دستور کار قرار گرفت برگزاری مراسم عزاداری در سوگ شهادت امام حسین(ع) توسط قومیت ها و ملیت های مختلف بود.

وی ادامه داد: در این راستا با عنایت به حضور صدها هیئت آذری زبان در قم؛ جلساتی با مسئولین این هیئات برگزار و مقرر شد هر سال اجتماع بزرگ عزاداران ترک زبان در ماه صفر در مسجد مقدس جمکران برگزار شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه در اولین سال برگزاری این اجتماع، مسئولین هیئات ترک زبان پای کار آمده و محفل بزرگی را روز دوشنبه هفتم شهریور ماه بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد کرد، گفت: حجت الاسلام والمسلمین خاتمی امام جمعه زنجان در این مراسم سخنرانی خواهد کرد و در ادامه حاج داوود علیزاده و دیگر مداحان ترک زبان به مرثیه سرایی و عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یارانش خواهند پرداخت.

حسین آبادی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم در شب های مختلف ماه های محرم و صفر میزبان هیئات با قومیت ها و ملیت های مختلف در این مکان مقدس باشیم و مجلس عزای حسینی را در خانه صاحب عزا برپا کنیم.

  • منبع خبر : مرکز خبر مسجد مقدس جمکران