میزبانی قم از مسابقات معارفی قرآن دستاورد بزرگی است
میزبانی قم از مسابقات معارفی قرآن دستاورد بزرگی است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل امشب در آیین افتتاحیه چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش‌های معارف، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که در سالن همایش‌های حرم امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار داشت: قرآن کریم کتابی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل امشب در آیین افتتاحیه چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش‌های معارف، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که در سالن همایش‌های حرم امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار داشت: قرآن کریم کتابی است که اهل بیت(ع) مفسران اصلی آنها هستند و تماس فکری ما با قرآن، به واسطه آنها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: این مسابقات شامل معارف قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است و امیدواریم بتوانیم از سفره معارف وحیانی و روایی بهره‌مند شویم.

وی  با بیان اینکه لازم است از فرصتی که نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده تا بتوانیم سستی و عقب‌ماندگی‌هایمان را در توجه و انس با قرآن و معارف اهل بیت(ع) جبران کنیم بهره ببریم عنوان کرد: اهتمام دست اندرکاران برگزاری مستقل بخش معارفی قابل تقدیر است که برای دومین سال متوالی در شهر علم و اجتهاد برگزار خواهد شد.

عادل ادامه داد: بخش معارفی قرآن به صورت ویژه دیده شده و هر چند بخش‌های آوایی اهمیت خاص خود را دارند، ولی معارف کلام وحی هم دارای اهمیت زیادی است که با برگزاری مستقل مسابقات مربوط به آن، توجه به این مهم محقق شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: اگر می‌خواهیم قرآن در جامعه نهادینه شود، باید مسابقات سطوح عالی هم برگزار شود چون خانواده‌ها را نسبت به حفظ، ترتیل و معارف کلام وحی تشویق می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسابقات معارفی در سال‌های آینده با قوت بیشتری ادامه یابد عنوان کرد: دانشگاه علوم و معارف قرآن سازمان اوقاف با هزاران دانشجو در رشته‌های مختلف و در ۲۰ استان فعال است همچنین برنامه‌های تفسیری هم در همه استان‌ها فعال شده و کارگروه تخصصی تفسیر در اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف شکل گرفته است.

عادل خاطرنشان کرد: از رسانه ملی خصوصا شبکه قرآن سیما و همین طور شبکه نور (سیمای مرکز قم) به خاطر پوشش گسترده برنامه‌های قرآنی سازمان اوقاف تشکر می‌کنم.