مونوریل قم راه اندازی می شود
مونوریل قم راه اندازی می شود
احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اراده لازم برای راه اندازی خط مونوریل تا مصلا وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه استانی نور گفت: تصمیم بر این است که مونوریل در فاز اول تا مصلا راه اندازی شود و با شرکت مپنا هم در این رابطه مذاکراتی انجام شده است.

او با بیان اینکه فرودگاه قم و منطقه گردشگری از یکدیگر جدا شده اند، افزود: اولویت ما ادامه عملیات عمرانی فرودگاه به وسیله سرمایه گذار قبلی است و اگر این مسئله منتفی شود باید با اتخاذ تصمیمات لازم، فرودگاه به بخش دولتی واگذار شود.

امیرآبادی با اشاره به فعالیت‌های مجلس یازدهم و با بیان اینکه بیشترین نگاه مجلس شورای اسلامی به مشکلات اساسی کشور اختصاص داشته و قوانین وضع شده بیشتر درباره وضع اقتصادی بوده که قانون مالیات بر ارزش افزوده، سامانه ثبت خرید و فروش و قانون جهش تولید مسکن از جمله آن هاست، گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بیمه زوج‌های نابارور، مالیات بر خانه‌های خالی و فروش خودرو بدون قرعه کشی بخش دیگری از اقدامات مهم مجلس در دوره فعلی بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری مجلس برای ارائه کالابرگ الکترونیک تا پایان سال ادامه خواهد داشت، افزود: نحوه تغییر تخصیص سهمیه بنزین به هر ایرانی در بودجه سال ۱۴۰۲ نیز در حال بررسی است.

او با اشاره به جلوگیری از فرار مالیاتی صد و ده هزار میلیارد تومانی با اجرای قانون مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در انتظار لایحه دولت برای اصلاح سیستم مالیاتی کشور خواهد بود و بالطبع بسیاری از کاسبان خرد با توجه به شرایط، نیاز به پرداخت مالیات در پایان سال مالیاتی نخواهند داشت.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان