«مهمانان درب شماره ۱۷» به تلویزیون رسیدند
«مهمانان درب شماره ۱۷» به تلویزیون رسیدند

– اخبار فرهنگی – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم اولین روز از ماه ذی‌القعده مصادف با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها دختر بزرگوار امام موسی کاظم علیه السلام است که در کشورمان به عنوان روز دختر نامگذاری شده است. همچنین از این روز تا ولادت امام […]

– اخبار فرهنگی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم اولین روز از ماه ذی‌القعده مصادف با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها دختر بزرگوار امام موسی کاظم علیه السلام است که در کشورمان به عنوان روز دختر نامگذاری شده است. همچنین از این روز تا ولادت امام رضا علیه السلام به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

بارگاه نورانی حضرت معصومه سلام الله علیها در کشورمان قرار دارد و ایرانیان برای زیارت این مرقد مطهر خودشان را به شهر قم می‌رسانند. مستند «مهمانان درب شماره ۱۷» با نگاهی به زندگی حضرت معصومه سلام الله علیها و مهمانان خاصی که برای زیارت بارگاه نورانی حضرت معصومه (س) به قم می‌روند ساخته شده است.  

“خاک قم گشته مقدس از جلال فاطمه”؛ تازه‌سروده‌‌هایی به مناسبت میلاد مبارک حضرت معصومه(س)

همه ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران غیرمسلمان در سفر به ایران، در قم حضور پیدا کرده و به بازدید حرم حضرت کریمه اهل بیت می‌پردازند.

در مستند «مهمانان درب شماره ۱۷» که به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا پاینده مهر ساخته شده است، علاوه بر نمایش برخی گروه‌های گردشگری از حرم حضرت فاطمه معصومه (س)، نظر آنان درباره تجربه حضور در قم، بازدید از آستان مقدس فاطمی و مهمان نوازی مردم ایران و قم پرسیده می‌شود. در این مستند همچنین به امکانات حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برای استقبال و همراهی گروه‌های گردشگری غیرمسلمان پرداخته می‌شود.

نام این مستند از یکی از درب‌های معروف حرم مطهر حضرت معصومه گرفته شده است؛ «درب شماره ۱۷» (باب الجنّه) یکی از درب‌های ضلع جنوبی حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) است که در انتهای پیاده راه بهار قرار دارد.

این فیلم مستند ۵۰ دقیقه‌ای امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.