مهلت ارسال اثر به کنگره ملی شعر زلال قریحه تمدید شد
مهلت ارسال اثر به کنگره ملی شعر زلال قریحه تمدید شد
دبیرخانه کنگره ملی شعر زلال قریحه از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۱۰ دی ماه و اضافه شدن بخش ویژه شعر، نوحه و سرود اقوام ایرانی با گویش‌های محلی شهدای حادثه تروریستی شیراز خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، کنگره ملی شعر زلال قریحه با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری قم، دبیرخانه شعر آیینی و کنگره شش هزار شهید استان قم با هدف تجلیل از مادران شهیدان استان قم و تقدیر از شاعران با انتشار فراخوانی از ۲۰ مهر ماه شروع به فعالیت کرده است.

هم‌اکنون با تصمیم دبیرخانه کنگره ملی شعر زلال قریحه، مهلت ارسال آثار به این گنگره تا ۱۰ دی ماه تمدید شد.

شاعران و نوحه سرایان علاقه مند به شرکت در این کنگره می توانند آثار خود را در دو بخش شعرکلاسیک و نوحه و سرود با موضوع مادران شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان امنیت و مدافعان سلامت جمهوری اسلامی ایران و بخش ویژه گرامیداشت‌ مقام مادر شهیدان زین‌الدین به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

همچنین با اعلام دبیرخانه کنگره و پس از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در روز ۲۹ آذر ماه مبنی بر تبلیغ، ترسیم و رسانه‌ای شدن واقعیت های این حادثه تروریستی، بخش ویژه شعر، نوحه و سرود اقوام ایرانی با گویش های محلی شهدای حادثه تروریستی شیراز به کنگره ملی شعر زلال قریحه اضافه شد.

مراسم اختتامیه این کنگره در روز ۱۶دی ماه ۱۴۰۱ همزمان با وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا با حضور اساتید و شاعران برجسته کشوری برگزار خواهد شد.

براساس اعلام دبیرخانه کنگره، علاقه مندان می توانند حداکثر پنج اثر از آثار خود را در سامانه مسابقات کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس samakpl.ir بارگزاری و یا از طریق پیام‌رسان‌ ایتا به شماره تلفن ۰۹۳۳۵۴۲۶۵۰۱ ارسال کنند.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۵۸۷۶۰ دبیرخانه کنگره تماس حاصل کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایکنا