معرفی نامزدهای نهایی جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی
معرفی نامزدهای نهایی جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی

– اخبار استانها – عبدالرحیم افروغ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره داستان تخصصی کودک و نوجوان رضوی ۲۸ اردیبهشت در بوشهر، اظهار داشت: در این زمینه ۷۳۴ اثر از ۳۰ استان به دبیرخانه جشنواره داستان تخصصی کودک و نوجوان رضوی در بوشهر ارسال شده است. وی با […]

– اخبار استانها –

عبدالرحیم افروغ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره داستان تخصصی کودک و نوجوان رضوی ۲۸ اردیبهشت در بوشهر، اظهار داشت: در این زمینه ۷۳۴ اثر از ۳۰ استان به دبیرخانه جشنواره داستان تخصصی کودک و نوجوان رضوی در بوشهر ارسال شده است.

وی با بیان اینکه نفرات برتر در سه بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان رضوی و رمان نوجوان معرفی و تجلیل می‌شود گفت: پنج برنامه جنبی شامل شب شعر رضوی، مسابقه سرود رضوی، نشست تخصصی نویسندگی خلاق ، ایستگاه قصه‌گویی و نمایشگاه آثار فرهنگی هنری رضوی از ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت در مکان‌های مختلف در بوشهر برگزار خواهد شد.

رئیس چهاردهمین جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی از معرفی نامزدهای نهایی بخش‌های سه‌گانه چهاردهمین جشنواره داستان کودک و نوجوان رضوی خبر داد و گفت: ۲۱ اثر از استان‌های مختلف به عنوان نامزدهای نهایی بخش‌های داستان کودک و نوجوان و طرح رمان نوجوان به مرحله نهایی راه یافتند.

افروغ  نامزدهای نهایی بخش داستان کودک را شیده سادات آقامیرلی، شیده سادات از زنجان با عنوان اثر «یک ساندویچ خوشمزه به نام»، دنیا اسکندرزاده از تهران با عنوان اثر «پروانه‌های رنگی رنگی»، مریم رضوی از خراسان رضوی با اثر «وقتی پدر بزرگ پروانه شد»،
سودابه احمدی از خراسان رضوی با اثر «نامه یواشکی»، جملیه فالحی از یزد با اثر «با عشق روییدم»، مریم مهربانخو از گلستان با اثر «بهار و انتظار طلوع»، فاطمه مباهات از بوشهر با اثر «چادر مادرم» و سیده نرگس میرفیضی از قم با اثر «سرزمین بی هیس هیس» نام برد.

وی نامزدهای نهایی بخش داستان نوجوان را علی رضایی از آذربایجان شرقی با اثر «ابلق»، عابدین زارع از فارس با اثر «گنگ خوابدیده»، مهدی زارع از فارس با اثر «پنج نامه پشت پنجره فولاد»، محدثه زمانی از تهران با اثر «قول مردونه»، مصطفی خدامی از همدان با اثر «با تو گرگ‌ها از من می‌ترسند»، زینب قنبری از قم با اثر «جنّ ملک سلیمان»، فاطمه معین‌زاده از خوزستان با عنوان اثر «یک آه کوتاه» و منیره هاشمی از خراسان رضوی با اثر «دنیای پشت کوه‌ها» عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در بخش طرح رمان نوجوان، مهدی اکبری‌ شهپر از قم با عنوان «طرح دالوران گروه هشت»، مونا بدیعی جوان از خراسان رضوی با عنوان طرح «وانوش»، اشرف حیدری پورکریم از البرز با عنوان طرح «وقتی همه بیایند»، نوید ظریف کریمی از خراسان رضوی با عنوان طرح «برادر گفته» و فاطمه ظهیری از استان مرکزی با عنوان اثر «انسانم آرزوست» نامزدهای نهایی بخش طرح رمان نوجوان معرفی شدند.

 افروغ افزود: آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی به میزبانی بوشهر روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت در سالن مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار خواهد شد.