مدیریت شهری در تکمیل مونوریل قم خود را کنار نکشد
مدیریت شهری در تکمیل مونوریل قم خود را کنار نکشد
پروژه مونوریل قم به عنوان یک پروژه شاخص در کشور شناخته می‌شود بدین جهت مدیریت شهری نباید خود را از تکمیل این پروژه کنار بکشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه بررسی وضعیت پروژه مونوریل قم که در سالن امام جواد(ع) برگزار شد، اظهار داشت: شهر قم طی ۱۰ سال اخیر شاهد تحولات بسیاری بوده که این‌ها نتیجه زحمات مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: متاسفانه بیش از ۱۰ سال است که کلنگ پروژه مونوریل قم بر زمین خورد و با وجود همه مشکلات مختلف سال‌ها پیش عملیات اجرایی آن متوقف شد.

منصوری تصریح کرد: حال بعد از گذشت این همه سال این پروژه باعث گلایه‌مندی مردم قم شده که چرا مشکلات این پروژه حل نمی‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: واقعیت این است که استاندار قم باید ابتدا پیگیر این باشد که مدیریت شهری موافق اجرای این پروژه است یا خیر. در صورتی که درون استان به توافق رسیده شد استاندار محترم قم می‌تواند این موضوع را از مراجع ملی پیگیری نماید.

وی در ادامه عنوان کرد: آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است پروژه مونوریل قم به عنوان یک پروژه شاخص در کشور شناخته می‌شود بدین جهت مدیریت شهری نباید خود را از تکمیل این پروژه کنار بکشد.

منصوری اشاره کرد: واقعیت این است دولت به تنهایی نمی‌تواند مونوریل قم را به نتیجه برساند، باتوجه به اینکه این پروژه مربوط به مدیریت و خدمات شهری است توقع داریم شهرداری قم حداقل ۵۰ درصد تامین منابع مالی این پروژه را برعهده گیرد.

معاون رئیس جمهور مطرح کرد: برخی پروژه‌ها صرفا نباید دیدگاه اقتصادی داشته باشند بلکه ما باید به‌دنبال ورودتکنولوژی جدید به کشور باشیم‌. مونوریل نیز تکنولوژی جدیدی است که باید وارد کشور و شهر قم شود.

منصوری خاطرنشان کرد: رییس جمهور موافق ساخت این پروژه در قم است و بارها تاکید کرده که مجموعه دولت پیگیر تکمیل مونوریل قم باشند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم