مطب یک ماما در قم به‌دلیل سقط جنین تعطیل شد
مطب یک ماما در قم به‌دلیل سقط جنین تعطیل شد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از تعطیلی مطب یک ماما به دلیل سقط جنین خارج از محدوده قانونی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید محبی در گفت‌وگویی بیان داشت:اخیرا مطب خانم مامایی به دلیل انجام سقط جنین جنایی و خارج از محدوده قانون تعطیل شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی قم ضمن توقیف تمام دارایی‌های این ماما، اجازه فعالیت به وی نخواهد داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: سقط جنین تنها یک تخلف نیست بلکه قتل و جرم محسوب می‌شود، همه افرادیکه سقط غیر قانونی انجام دهند بدانند ناظرین ما مراقب این اقدامات هستند و در صورت هرگونه تخلف با آن‌ها به شدت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان سقط جنین در استان قم نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است افزود: حتی یک مورد سقط جنین هم زیاد است و ما به طور جدی مراقب این امر هستیم.

محبی همچنین از فراهم آمدن شرایط زایمان بدون درد در استان خبر داد و گفت: همه شرایط برای کاهش استرس و درد زایمان مادران مهیا است.

معاون درمان علوم پزشکی قم با اشاره به گرم شدن هوا در این روزها گفت: توصیه می‌شود کودکان و سالمندان از ساعت ۱۰ تا ۱۴ از منزل خارج نشوند و در صورت احساس هرگونه علائم گرمازدگی مراکز درمانی استان به صورت صد در صد آماده ارائه خدمات هستند.

  • منبع خبر : دانشگاه علوم‌پزشکی قم