مشکل آب روستای “طینوج” قم برطرف شد
مشکل آب روستای “طینوج” قم برطرف شد
حسن بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم از رفع کامل مشکل کمبود آب در روستای "طینوج" در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسن بختیاری با اشاره به تلاش این شرکت برای تأمین آب پایدار در روستاهای استان گفت: طینوج از جمله روستاهای استان است که با وجود ۴۵۰ مشترک با مشکل کمبود آب مواجه بود.

وی با بیان اینکه آبرسانی به این روستا از طریق دو حلقه چاه و یک باب مخزن به ظرفیت ۴۰۰ مترمکعب تأمین می‌شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر به علت کاهش نزولات آسمانی آبدهی چاه‌های تأمین‌کننده آب طینوج به شدت کاهش یافت و روستا با کمبود آب مواجه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به منظور تأمین آب این روستا به منظور رفع مشکلات ایجاد شده، خاطرنشان کرد: در همین راستا حفر و تجهیز یک حلقه چاه جدید و نیز اصلاح و تعویض خطوط انتقال آب از چاه‌ها به مخزن و از مخزن به شبکه توزیع روستا در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این پروژه چهارهزار و ۳۰۰ متر از شبکه روستا اصلاح و نوسازی شد، یادآور شد: با مجموع اقدامات صورت گرفته مشکل آبرسانی به روستای طینوج به طول کامل برطرف شد و اهالی روستا از آب شرب بهداشتی پایدار برخوردار شدند.

روستای طینوج در بخش خلجستان قرار گرفته‌است. این بخش با وسعت یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومترمربع در غرب و شمال غرب استان قم قرار دارد؛ و دارای ۲ دهستان دستجرد و قاهان و ۵۲ روستاست.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است و جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ نفر است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی آب و فاضلاب قم