مشکلات کشور با بی‌ادبی برطرف نمی‌شود /انتقاد از سکوت سلبریتی‌ها در حادثه شیراز
مشکلات کشور با بی‌ادبی برطرف نمی‌شود /انتقاد از سکوت سلبریتی‌ها در حادثه شیراز
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه قم گفت: افرادی که در این نظام به واسطه هنر و ورزش به جایی رسیده‌اند و بر پایه یک اتهام واهی بیانیه صادر می‌کردند چرا برای شهادت همه اعضای یک خانواده جلوی چشم بچه خردسال بیانیه نمی‌دهند و سکوت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی در محفل معارفی شنبه شب حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: در میان امامزادگان حضرت عبدالکریم حسنی (ع) دارای ویژگی‌هایی هستند و معصوم راجع به ایشان مطالبی بیان کرده و ایشان محضر چند امام معصوم را درک کرده و از حضرات استفاده برده است.

وی با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم(ع) برای حفظ روایات مجبور به هجرت شدند و زحمات زیادی را در این راه متحمل شدند، گفت: حضرت عبدالعظیم (ع) دارای مقام و رتبه بلندی است و در بلندی مقام ایشان همین بس که امام هادی (ع) درباره زیارت ایشان اینگونه فرمودند که هر کسی ایشان را در ری زیارت کند مانند کسی است که امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کند.

سخنران آستان حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ابراز کرد: عبدالعظیم حسنی خدمت امام هادی (ع) رسید و ایشان خطاب به او فرمودند «آفرین بر تو ای اباالقاسم، تو واقعا دوست ما هستی» و همین یک جمله برای مقام ایشان کافی است.

وی با بیان اینکه برخی افراد به خاطر عملکردشان به رتبه و جایگاهی می رسند که امام معصوم آن‌ها را دوست خود خطاب می کند، گفت: حضرت عبدالعظیم (ع) با این که این تعریف را نسبت به خود شنید مغرور نشد و باورهای خود را به امام عرضه کرد تا اگر اعتقاد نادرستی دارد خود را اصلاح کند ولی امام هادی (ع) اعتقادات او را تأیید کرده و فرمودند این همان دینی است که خدا و رسول به آن راضی شدند.

مؤمنی با بیان اینکه خیلی مهم است که انسان خود را ارزیابی کند که در چه مسیری قدم بر می دارد، گفت: جوانانی که این روزها فضا را نا امن کرده اند لحظه ای فکر کنند که چه می کنند و به چه چیزی دارند لطمه می زنند؛ ما در منطق دینی مان بی ادبی و بی حرمتی نداریم و اگر اشکالی هست با بی ادبی و بی نزاکتی برطرف نمی شود.

وی افزود: اگر به کشورهای همسایه خود نگاه کنیم قدر نعمتی که داریم را می‌دانیم زیرا وقتی آب را گل آلود کنیم کسی که از این آب ماهی می‌گیرد دشمن است؛ اتفاقی که در حرم مطهر شیراز افتاد نشان داد که اگر اسلحه به دست این افراد بیفتد دیگر نگاه نمی کنند که چه کسی مقابلشان ایستاده است.

استاد حوزه علمیه گفت: رهبر یک جامعه مانند پدر جامعه است و طبق روایت باید پدر را اکرام کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی کشور با هر کسی که به هر نحوی عامل ایجاد اغتشاش است و آب به آسیاب دشمن می ریزد باید مقتدرانه برخورد کند.

مؤمنی با بیان اینکه امام هادی (ع) برای حضرت عبدالعظیم (ع) دعا کردند که خدا تو را در مسیر دین استوار بدارد، گفت: استواری در دین مانند این جوانی است که او را کتک می زدند تا به مقدسات توهین کند ولی او این کار را نمی کند و در آخر او را به شهادت می رسانند؛ تقاضای ما برخورد مقتدرانه با عوامل اغتشاشات است.

وی گفت: افرادی که در این نظام به واسطه هنر و ورزش به جایی رسیده اند و بر پایه یک اتهام واهی بیانیه صادر می کردند چرا برای شهادت همه اعضای یک خانواده جلوی چشم بچه خردسال بیانیه نمی دهند و سکوت کرده اند.

استاد حوزه علمیه در ادامه به موعظه های امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم (ع) اشاره کرد و گفت: ایشان به حضرت عبدالعظیم فرمودند «به شیعیان ما امر کن که راست بگویند، امانت دار باشند، به زیارت هم بروند و با هم مهربان باشند و آبروی هم را حفظ کنند» که همه این توصیه ها برای امروز ما اثرگذار است ولی دشمن نمی‌خواهد که کلام اهل بیت در این کشور اجرا شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)