مشارکت ۱۰ هزار جهادگر قمی در اردو‌های جهادی
مشارکت ۱۰ هزار جهادگر قمی در اردو‌های جهادی

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس بسیج سازندگی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته 10 هزار جهادگر قمی در اردو‌ها و حرکت‌های جهادی در استان قم و هشت استان […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس بسیج سازندگی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته 10 هزار جهادگر قمی در اردو‌ها و حرکت‌های جهادی در استان قم و هشت استان دیگر مشارکت داشتند.

علیرضا ایراندوست افزود: این اردو‌ها و حرکت‌های جهادی در زمینه‌های عمرانی، آموزشی، پزشکی و بهداشت، مشاوره‌های شغلی و تخصصی بوده است.

وی گفت: در زمینه اعطای تسهیلات برای اشتغال‌زایی، سال گذشته به ۱۸۵ نفر مبلغ ۲۵ میلیارد تومان وام تبصره ۱۶ پرداخت شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) با اشاره به اینکه امسال ۵۰۰ طرح نصب پنل‌های خورشیدی اجرا می‌شود، تصریح کرد: در همین راستا ۲۵۰ فقره مجوز صادر شده است و ۹۰ نفر وام دریافت کرده‌اند.

وی آموزش را از دیگر زمینه‌های فعالیت بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: در یک سال گذشته، هزار و ۱۱۲ نفر آموزش دیده‌اند و ۱۴۶ مدرک مهارتی هم صادر شده است.

ایران دوست عنوان کرد: از محل ۲۸۵ صندوق قرض‌الحسنه، ۴۴۳ نفر در ۲۵ عرصه شغلی تسهیلات دریافت کرده‌اند و مشغول به‌کار شده‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) برپایی ۱۴۵ نمایشگاه خرد برای فروش محصولات تولیده شده را از دیگر دستاورد‌های بسیج سازندگی در یک سال گذشته عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و افزود: سال گذشته با مشارکت خیرین، ۱۰۰۰ سری جهیزیه و ۳۶ هزار بسته لوازم‌التحریر و ۱۰۹ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

ایران دوست گفت: ۲۲۲ خانه هم به همت جهادگران قمی در مناطق مختلف استان تعمیر و مرمت شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه علی ابن ابیطالب افزود: در بخش معاونت فنی و مهندسی هم یکی از بزرگترین طرح‌های آبرسانی در استان به شهرستان کهک و سلفچگان بود که خط انتقال آن تا اواسط خرداد به پایان می‌رسد.

وی همچنین گفت: بیش از هزار و پانصد تُن قیر برای آسفالت جاده‌های روستایی در سال جاری خریداری شده است.