مستبصرین با تحقیق در آیات و احادیث به قرآن و عترت دل بسته اند
مستبصرین با تحقیق در آیات و احادیث به قرآن و عترت دل بسته اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی شامگاه پنجشنبه در جمع مستبصرین کشورهای مختلف از جمله روسیه، یمن، به‌ویژه آفریقا و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم در مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عج) به تبیین موضوع انتخاب راه صحیح و دین راستین پرداخت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی شامگاه پنجشنبه در جمع مستبصرین کشورهای مختلف از جمله روسیه، یمن، به‌ویژه آفریقا و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم در مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عج) به تبیین موضوع انتخاب راه صحیح و دین راستین پرداخت و اظهار کرد: خداوند متعال خوبان و پاکیزگان را برای رسالت و امامت انتخاب کرده است و ما هم باید به‌دنبال انتخاب خوبان و مطهرین باشیم و از آنان پیروی کنیم.

وی با اشاره به این که پیامبر خدا نامش احمد (ص) است و احمد همان فارقیلیطا و پیرکلیوس است که به‌معنای بسیار ستوده می‌باشد و این نام با نام پیامبر اکرم (ص) تطبیق دارد، ابراز کرد: پیامبر (ص) بسیار ستوده است پس جا دارد که از ایشان مدح و تمجید بشود؛ ایشان دارای زیبایی‌های ظاهری و معنوی و اخلاقی می‌باشند.

آیت الله بحرالعلوم میردامادی ادامه داد: وقتی خدای متعال حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه وآله را به‌خاطر این‌همه زیبایی برمی‌گزیند چرا ما ایشان را به‌عنوان معلم و مربی آسمانی انتخاب نکنیم.

وی در مورد فضائل امیرالمؤمنین علیه‌السلام گفت: شیعه و سنی می‌دانند که امیرالمومنین (ع) همه فضائل پیامبر خدا (ص) را به غیر از رسالت دارا بوده‌اند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف با تاکید بر اینکه نباید رهبران سقیفه و اقطاب خانقاه را برای ارشاد و هدایت خودمان انتخاب کنیم، تصریح کرد: اهل کشف و شهود مثل اهل سقیفه به‌دنبال دلیل قرآنی و روایی نیستند؛ مثلاً ابن‌عربی گفته است که کشف می‌تواند دلیل صحت و یا عدم صحت حدیث باشد.

وی با باطل خواندن رأی ابن‌عربی گفت: بیایید به‌دنبال آدرس «کلامکم نور و امرکم رشد» برویم و برابر قطب عالم وجود یعنی امام معصوم قطب نتراشیم.

آیت الله بحرالعلوم میردامادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خوبی و بزرگی مستبصرین به این است که با تحقیق در آیات و احادیث و ادله عقلیه راه خوب و مربی خوب را شناخته اند و به قرآن و عترت دل بسته‌اند، گفت: نمونه این تحقیق عمیق آقای عصام العماد است که از وهابیت به سوی مکتب اهل‌بیت (ع) آمده و در مدرسه و مکتب علامه مجلسی به کسب معارف اهل‌بیت مشغول است.

بنیانگذار مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عج) در پایان از مستبصرین و اساتید شرکت‌کننده به‌خاطر تبلیغ دین و حرکت در مسیر جهاد تبیین تشکر کرد.