مسابقات معارفی قرآن کریم سال آینده با حضور اقشار مختلف برگزار می‌شود
مسابقات معارفی قرآن کریم سال آینده با حضور اقشار مختلف برگزار می‌شود
حمید مجیدی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از گسترده شدن برگزاری مسابقات معارف قرآن کریم از سال آینده خبر داد و گفت: این مسابقات از سال آینده با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حمید مجیدی مهر ظهر امروز در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که در قم برگزار شد، بیان کرد: مسابقات معارفی در سال‌های آینده مسابقات اصلی قرآنی ایران اسلامی خواهد بود و این حرکت متفاوت با جدیت ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در اسفند ماه سال آینده نور معارف قرآن کریم از قم به جهان اسلام خواهد تابید، گفت: سال آینده مسابقات معارفی در بین اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد و از مراحل نخست مسابقات خواهید دید افرادی با کمترین میزان سواد بتوانند در مسابقات شرکت کنند.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز جای معارف صحیفه سجادیه و بیان حکمت های نهج البلاغه در مساجد و امامزادگان و دیگر مکان‌های عمومی خالی است، گفت: باید نسبت به این مهم اهتمام داشته باشیم تا عطر قرآن و معارف دینی هرچه بیشتر در جامعه جاری شود.

وی به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: مسابقات بین المللی قرآن کریم با حضور قاریانی از ۸۰ کشور همزمان با مبعث نبی گرامی اسلام برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم