مسئولان و مردم حرمت قم را حفظ کنند
مسئولان و مردم حرمت قم را حفظ کنند
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی، استاد حوزه علمیه قم گفت: کسانی که در شهر قم مسئولیت دارند و در این شهر زندگی می کنند لازم است حرمت این شهر مقدس را به درستی حفظ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی شب گذشته بعد از نمازعشاء در محفل معارفی حرم بانوی کرامت اظهار داشت: بر اساس روایات ویژگی ها و خصائصی برای امامزادگان نقل شده است که قابل توجه است.

مومنی تاکید کرد: امتیازاتی که برای حضرت عباس(ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و حضرت زینب(س) بیان شده که نشان دهنده عظمت آن امامزادگان است.

این سخنران مذهبی افزود: اوصافی در خصوص حضرت معصومه (س) از لسان اهل بیت(ع) مطرح شده است که در نوع خود بی نظیر است به گونه ای که سه امام معصوم به زیارت مضجع شریف این بانوی بزرگوار توصیه کرده‌اند.

وی افزود: بر اساس کلام سه امام معصوم، تمام شیعیان به شفاعت این بانوی بزرگوار داخل بهشت خواهند شد و بهشت پاداش زیارت کنندگان این بانوی با کرامت است.

کارشناس مذهبی آستان حضرت فاطمه معصومه(س) تاکید کرد: امام رضا (ع) به شیعیان یاد می دهند اگر قصد زیارت حضرت معصومه (س) را دارید بالای سر و رو به قبله بایستید و ۳۴ مرتبه الله اکبر، ۳۳ مرتبه سبحان الله و ۳۳ مرتبه الحمدالله بگویید و سپس شروع کنید زیارت نامه را بخوانید و از حضرت معصومه (س) بخواهید شفیعه شما در روز قیامت باشد.

وی خاطر نشان کرد: به برکت این بانوی بزرگوار شهر مقدس قم امتیاز پیدا کرده است چرا که تربیت شدگان همین شهر در تمام دنیا تاثیرگذار هستند.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار کرد: شکل گیری حوزه علمیه و انتشار علم به تمام عالم از مصادیق بارز برکت وجود این بانوی بزرگوار است.

مومنی یادآور شد: شهر قم آشیانه اهل‌بیت(ع) و شهر شیعیان هست به همین خاطر باید حریم و حرمت این شهر حفظ شود.

وی افزود: کسانی که در شهر قم مسئولیت دارند و در این شهر زندگی می کنند لازم است حرمت این شهر مقدس را به درستی حفظ کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: خداوند عزتی به این بانوی بزرگوار داده است که تا ابد ماندگار است.

  • منبع خبر : روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س)