مسئولان امنیتی و قضایی بیش از این نباید با اغتشاشگران مدارا کنند
مسئولان امنیتی و قضایی بیش از این نباید با اغتشاشگران مدارا کنند
حجت الاسلام علی نظری، استاد حوزه علمیه قم با اشاره به جنایات اخیر اغتشاشگران در کشتن افراد بی گناه گفت: مسئولان امنیتی و قضایی بیش از این نباید با اغتشاشگران مدارا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام علی نظری منفرد شامگاه شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی شیراز که در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: اینکه یک نفر مسلح انسان‌هایی را که در حرمی مطهر برای اقامه نماز و زیارت آمده اند؛ به رگبار ببندد این واقعه شوم هیچ توجیهی ندارد.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: امروز در دنیا گرفتار این مصیبت هستیم گروه تروریستی داعش که خود آمریکایی‌ها به راه اندازی آن رسماً اعتراف کرده اند انسان‌های بی گناه و بی دفاعی به نام دین از بین می‌روند.

وی با بیان اینکه اساساً اسلام با تروریست مخالف است و این امر را محکوم می‌کند، افزود: آمریکایی‌ها داعش را پرورش دادند و در سوریه و عراق وارد و گمان می‌کردند که دیگر کار ایران نیز تمام است و حتی تا مرزهای ما نیز پیشروی کرده بودند اما خداوند به مسلمین به رهبری سردار سلیمانی توفیق داد و جبهه مقاومت توانست نقشه‌های این گروه تروریستی را خنثی کند.

حجت الاسلام نظری منفرد بیان داشت: اسلام دین رحمت و معرفت است و امروز ادیان بسیاری در ایران در کنار شیعیان و مسلمانان زندگی می‌کنند و هیچ کسی حق ندارد به آنان معترض شود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: آنانی که دست به حمایت از داعش و تکفیری‌ها می‌زنند از خداوند نمی‌ترسند و کسی که اقدام کند به قتل انسان‌های بی گناه، حتی تمام بار گناهان مقتول به گردن قاتل است.

وی بیان داشت: گاهی در میدان جنگ سپاه اسلام با کفر مقابله می‌کند که کشتن این افراد مشکلی ندارد؛ اما کشتن بی گناهان عذاب بسیاری را در پی دارد.

رحمت نیز حد و مرزی دارد

حجت الاسلام نظری منفرد ابراز داشت: رحمت نیز حد و مرزی دارد و امروز شاهدیم افرادی بی گناه توسط اغتشاشگران به شهادت می رسند که طلاب و روحانیون نیز از جمله آنان هستند و مسئولان امنیتی و قضائی باید در این زمینه قاطعیت نشان دهد و نباید با این افراد بیش از این مدارا و مماشات کرد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: امروز برای همه آشکار است که اهداف اغتشاشگران چیست و بسیاری از این اغتشاشگران با دریافت پول در حال بهم زدن امنیت و آرامش کشور هستند.

حجت الاسلام نظری منفرد افزود: امنیت نعمت بزرگی است و امروز در اطراف کشور ما ناامنی وجود دارد و دشمنان نیز می‌خواهند که این ناامنی را به کشور ما نیز سوق دهند که از خداوند می‌خواهیم این امنیت را در کشور حفظ کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر