مردم از گرانی در مضیقه هستند
مردم از گرانی در مضیقه هستند
آیت الله نوری همدانی ، مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم از گرانی در مضیقه هستند و باید کاری کرد که مردم در رفاه باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر چهارشنبه در دیدار استاندار قم خدمت به مردم را بسیار مهم ذکر کرد و افزود: اکنون در وضعیتی هستیم که مردم از نظر گرانی در مضیقه هستند و باید کاری کرد مردم در رفاه باشند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: اینکه گرانی آمد جای سوال است و علاج آن هم بسیار مشکل می‌باشد و صد البته باید ریشه گرانی را پیدا کرد.

آیت الله نوری همدانی فقر، ظلم و جهل را ذلت دانست و گفت: باید شاهد عدل باشیم و همه از زندگی مرفه برخوردار باشند چرا که اسلام می‌خواهد فقر، ظلم و جهل را از جامعه ریشه کن کند و در این زمینه قم باید نمونه باشد.

وی بیان کرد: آمریکا و صهیونیست کاری کردند اقتصاد را به سمت دلار برود و اکنون دلار افزون بر ۳۰ هزار تومان است و آنها اجناس را هم وابسته به دلار کرده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به سفر سال‌های دور خود به روسیه گفت: دو چیز در روسیه جالب بود یکی اینکه انسان بی خانه وجود ندارد و دوم اینکه در روسیه همه مردم بیمه هستند و پول برای امور پزشکی نمی‌دهند.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: یکی از مشکلات مردم مساله خانه است و باید به سمتی برویم که فردی بدون خانه در قم نباشد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه شخصاً رسانه‌های خارجی را رصد می‌کند گفت: همه آنها در مورد مملکت و مردم صحبت کرده و وقت می‌گذارند و صدا و سیمای ما که از بیت المال پول می‌گیرد باید برای مردم وقت بگذارد.

وی ادامه داد: از صدا و سیما نزد ما آمدند و گفتند پول نداریم اما عنوان کردیم شما از بیت المال پول می‌گیرید و نباید در تلویزیون شامپو درست کردن و تبلیغ فرش را ببینیم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: فقر مردم باید رفع شود و مردم زندگی نسبتاً مرفه داشته باشند و در شهر قم و روستاها فقر، ظلم و جهل نباشد.

وی در ادامه افزود: قم غیر از شهرهای دیگر است چرا که مرکز خاصی است و قم حرم اهل‌بیت بوده و مردم قم سابقه بسیار روشنی در ارتباط با اهل بیت (ع) داشتند.

وی خدمت به مردم قم را تکلیفی مهم برشمرد و افزود: دنیا نظر زیادی به قم دارد چرا که علما از قم قیام و فرهنگ خاصی ایجاد کردند از این رو مسئولیت مدیران در استان قم بسیار سنگین است که عظمت قم را نگه دارند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: هر کسی وارد شهر قم می‌شود باید ببیند در مرکز انقلاب چقدر تحول و تغییر ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: یکی از خدمت‌ها به قم این است که در اطراف قم به وضعیت کشاورزی باید رسیدگی شود.

مرجع تقلید شیعیان اظهار کرد: دیدگاه خاصی در قم وجود دارد که از این شهر انقلاب برخاسته و این شهر با وجود حضرت معصومه (س) و علما شهر خاصی است و خدمت در قم ثواب بیشتری دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر