مراسم عزاداری شهادت پدر امام زمان (عج) در مسجد جمکران برگزار می‌شود
مراسم عزاداری شهادت پدر امام زمان (عج) در مسجد جمکران برگزار می‌شود
مراسم عزاداری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) پدر امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عالی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، همزمان با فرارسیدن هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم های ویژه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار شده و زائران با تشرف به این مکان مقدس، این مصیبت عظمی را به حضرت ولی عصر(عج) تسلیت می‌گویند.

مراسم‌های ویژه این روز از سه شنبه شب ۱۲ مهر ماه آغاز شده و پس از اقامه نماز مغرب و عشا، مراسم ویژه اردو زبانان در شبستان امام حسن عسکری(ع) برگزار می شود.

برگزاری محفل قرآنی در صحن جامع امام مهدی(عج) و برگزاری مراسم دعای توسل با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی و مداحی حاج محمدرضا و کربلایی حسین طاهری از دیگر برنامه‌های شب شهادت امام حسن عسکری(ع) است.

همچنین در صبح روز شهادت نیز ویژه برنامه‌های مسجد مقدس جمکران با برگزاری مراسم عزاداری در شبستان امام علی(ع) آغاز شده و در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی سخنرانی و سیدعلی حسینی نژاد مداحی خواهند کرد.

رونمایی از تابلو نقاشی اثر استاد روح الامین، برگزاری مراسم ظهر شهادت امام حسن عسکری(ع) با سخنرانی حجت الاسلام بندانی نیشابوری و مداحی حیدر خمسه، برگزاری مراسم زیارت جامعه توسط حاج مرتضی طاهری در عصر روز شهادت و اقامه نماز مغرب و عشا به امامت آیت الله العظمی نوری همدانی از دیگر برنامه‌های سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) به شمار می‌رود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس