مراسم سنتی چهارپایه‌خوانی در مزار شیخان برگزار می‌شود
مراسم سنتی چهارپایه‌خوانی در مزار شیخان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، مرکز افق مزار مقدس شیخان با همکاری اداره کل روابط عمومی شهرداری قم، مراسم سنتی چهارپایه خوانی را به مناسبت ایام عزاداری رحلت حضرت پیامبر(ص) و شهادت امام مجتبی و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، مرکز افق مزار مقدس شیخان با همکاری اداره کل روابط عمومی شهرداری قم، مراسم سنتی چهارپایه خوانی را به مناسبت ایام عزاداری رحلت حضرت پیامبر(ص) و شهادت امام مجتبی و امام رضا (علیهما السلام) برگزار می‌کند.

این ویژه برنامه به همراه آیین بزرگداشت حاج مرزوق کربلایی و حاج ملا حسین مولوی قمی، بنیانگذاران نوحه‌خوانی سنتی و آیین چهارپایه‌خوانی تدارک دیده شده است.

در این ویژه برنامه که طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود، حاج سید علی حسینی‌نژاد و جمعی از ستایشگران نوجوان برتر استان قم که در ویژه برنامه حسینیه معلی شبکه سه سیما نیز حضور یافته و به اجرای برنامه پرداخته بودند، مداحی و مرثیه‌سرایی می‌کنند.

مراسم سنتی چهارپایه‌خوانی مذکور در روزهای یاد شده و از ساعت ۱۷ در محوطه بیرونی مزار مقدس شیخان در خیابان ارم برگزار خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

پایان پیام/۷۸۰۲۳