مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در قم برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در قم برگزار شد
به مناسبت ۱۷ مردادماه، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور اعضای خانه مطبوعات استان قم و جمعی از مسئولان استانی و مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار شامگاه دوشنبه با حضور اعضای خانه مطبوعات استان قم در محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه قم برگزار شد.

در این مراسم شاهچراغی استاندار قم، سقائیان نژاد شهردار قم، محرری رئیس شورای اسلامی شهر قم، عموزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهری حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم فخرالدین یوسف پور مدیر خانه مطبوعات استان قم در سخنانی ضمن تبریک ۱۷ مردادماه روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران استان قم تلاش‌های وافری در راستای اطلاع رسانی رویدادها و مسائل مختلف خبری در طول سال دارند و این روز بهانه‌ای برای ارج نهادن به این زحمات و تلاش‌های این عزیزان است.

وی ابراز داشت: مراسم روز خبرنگار امسال با حمایت دستگاه‌ها و نهادی مختلف از جمله استانداری، شهرداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای اسلامی شهر قم، حوزه هنری و سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی استان قم برگزار شد خوشبختانه امروز در استان قم شاهد وفاق و همدلی جامعه رسانه‌ای هستیم.

یوسف پور عنوان داشت: همزمان با روز خبرنگار سومین جشنواره مطبوعات استان قم نیز با رونمایی از پوستر جشنواره کار خود را آغاز خواهد کرد و به زودی فراخوان آن هم به اطلاع اعضای خانه مطبوعات استان قم خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در طول سال جشنواره‌های رسانه‌ای مختلفی با مشارکت خانه مطبوعات و سایر نهادها برگزار می‌شود اما جشنواره مطبوعات استان قم به صورت مستقل و با حمایت معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار خواهد شد که امیدواریم این جشنواره موجب ارتقا سطح کیفی تولیدات خبرنگاران و شناسایی ظرفیت و توانمندی آن شود.

ملت ایران پایبند دلبستگی های دینی خود هستند

سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: دشمنان تلاش می‌کند تا با هتک حرمت به مقدسات، ملت ایران را از ارزش‌های دینی و معنوی دور کنند اما آنان این ملت را به درستی نشناخته‌اند و ملت ایران پایبند دلبستگی های دینی خود هستند.

استاندار قم اضافه کرد: در دهه اول ماه محرم شاهد حضور گسترده عزاداران حسینی در مجالس سوگواری بودیم و امر نشان داد که ملت ایران برای زنده نگه داشتن مکتب حسینی همواره در میدان حضور دارند که البته در این بین رسانه‌ها نقش مهمی ایفا کردند.

وی با اشاره به جایگاه خبرنگاران در جامعه بیان داشت: خبرنگاران و اهالی رسانه نقش مؤثر و بسزایی در تبیین ابعاد مختلف حوادث و رویدادهای جامعه بر عهده دارند و امیدواریم با انعکاس خدمات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در راستا امیدآفرینی به جامعه گام‌هایی برداشته شود.

شاهچراغی بیان داشت: تلاش کرده‌ایم تا در مجموعه استان قم وفاق و همدلی در بین دستگاه‌های مختلف ایجاد کنیم و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها برای گره گشایی از کار مردم استفاده خواهیم کرد و تاکنون نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و کارهایی نیز بر زمین مانده است که باید انجام شود.

خبرنگاران با نگاهی بی طرف، عالمانه و آگاهانه رسالت خود را دنبال کنند

سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز در این مراسم در سخنانی با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران رسالت و وظیفه خطیری بر عهده دارند و کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند باید نگاه خدایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی وظیفه‌ای است پر اهمیت ابراز داشت: خبرنگاران باید با نگاهی بی طرف، عالمانه و آگاهانه رسالت خود را دنبال کنند و پیگیر مطالبات مردمی و مشکلات آنان باشند و در جهت اعتلای سطح آگاهی جامعه از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

رونمایی از پوستر سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم نیز بخش دیگری از برنامه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار بود.

قرعه کشی کمک هزینه سفر مشهد مقدس و کربلای معلی نیز در بین خبرنگاران حاضر در این مراسم صورت گرفته و این هدایا به منتخبین اهدا شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر