مراجعه ی روزانه ۱۲۰ هزار نفر به کتابخانه‌های عمومی قم
مراجعه ی روزانه ۱۲۰ هزار نفر به کتابخانه‌های عمومی قم
مهدی توکلیان ، سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی قم استقبال مطلوب مردم از کتابخانه‌های عمومی را موردتوجه قرار داد و گفت: روزانه افزون بر۱۲۰ هزار نفر به ۲۴ کتابخانه عمومی در سطح استان مراجعه و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی توکلیان بیان داشت: توسعه کتابخانه‌های مرکزی در اولویت استان های مختلف قرار گرفته و هم‌اکنون افزون بر ۴۰ خدمت در کتابخانه‌های مرکزی در حال انجام است.

توکلیان بابیان اینکه کتابخانه‌های مرکزی به باشگاه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی تبدیل‌شده اند، ادامه داد: کتابخانه‌ها هم‌اکنون در حوزه آموزش عمومی، فرهنگ‌سازی و خدمات اجتماعی در حال خدمت‌رسانی هستند.

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی قم تصریح کرد: طی هفت سال گذشته هیچ کمکی از محل تفریغ بودجه شهرداری و سایر درآمدهای پیش‌بینی‌شده مجموعه مدیریت شهری به نهاد کتابخانه‌های عمومی قم اختصاص نیافته است.

توکلیان با انتقاد از عدم همراهی دستگاه‌های دولتی در بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی قم در محدوده خیابان امام خمینی(ره)، تصریح کرد: این کتابخانه از چند سال گذشته به خاطر عدم تامین تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و آسانسور، خاک می‌خورد.

وی گفت: کتابخانه امام خامنه‌ای قم، تنها کتابخانه کشور است که کتاب‌های بریل ویژه نابینایان را به‌صورت استاندارد تامین می کند و در اختیار جامعه هدف قرار می‌دهد.

توکلیان همچنین با اشاره به تعداد بالای دانشگاه و مراکز علمی در منطقه پردیسان قم گفت: باید هر چه سریع‌تر محلی برای احداث کتابخانه تعیین و عملیات عمرانی آن آغاز شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا