مدیریت شهری برای تجمع‌های مردمی میدانی آیینی طراحی کند
مدیریت شهری برای تجمع‌های مردمی میدانی آیینی طراحی کند
دکتر اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مناسبتهای ملی و مذهبی در ایام دهه فجر در شهر مقدس قم، اظهار داشت: مدیریت شهری برای تجمع‌های مردمی میدانی آیینی طراحی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین اسلامی در هفتاد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد با اشاره به ایام یوم الله دهه فجر تاریخچه‌ای از روزهای انقلاب و مناسبت‌های بهمن ماه را یادآور شد و اظهار داشت: در روز ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ بزرگترین مراسم استقبال از معمار انقلاب اسلامی در جهان برگزار شد و امام خمینی(ره) با مقتدرانه‌ترین جایگاه به ایران وارد شد و نظام جمهوری اسلامی ایران را بنا کرد.
وی تاسیس انقلاب اسلامی بر مبنای قوانین دین اسلام را نوری بر قلب مسلمانان و آزادی خواهان جهان دانست و افزود: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری وقتی صحبت از نظام جمهوری اسلامی می‌شود یعنی مبنای ارزشهای کشور باید مطابق با اسلام باشد و در جمهوریت نیز شکل حکومت را باید مردم تعیین کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با توجه به درخواست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهر قم مبنی بر ساخت میدان آیینی در شهر قم گفت: بعضی از شهرها از قبل ساختار آن را داشته اند اما در شهر قم وجود ندارد، لذا کمیسیونهای عمرانی و شهرسازی در کنار شهرداری این موضوع را در دستور کار قرار دهند.
وی سپس به ساخت نمادهایی متناسب به تاریخ شهر قم نیز اشاره و بیان کرد: شهرداری و شورا بودجه‌ای واحد دارند و لوایح شهرداری در شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید از طرف شهرداری طرحها مطرح شود تا ما بتوانیم بودجه مورد نیاز آن را تامین کنیم.