مدیران ۴۵ روز برای رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی فرصت دارند
مدیران ۴۵ روز برای رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی فرصت دارند
محسن امیدیان ، معاون استاندار قم از فرصت ۴۵ روزه استاندار به مدیران اقتصادی استان برای شناسایی و ارائه راهکار‌های عملیاتی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: راهکار‌های رفع این موانع در سطح استانی و ملی بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محسن امیدیان در حاشیه جلسه تسهیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری اتباع خارجی در قم با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار در توسعه استان،گفت: این جلسه بر اساس تاکید استاندار قم و بر اساس سیاست‌های ابلاغی دولت مبنی بر تسهیل ورود سرمایه خارجی تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه جذب سرمایه گذار، گفت: وجود بارگاه نورانی حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و نیز مراکز حوزی در قم، از جمله جاذبه‌های مهم برای سرمایه گذاران خارجی، بویژه برای مسلمانان و شیعیان کشور‌های همسایه است.

امیدیان با بیان این موضوع که فرآیند اداری کند و برخی موانع در این زمینه شناسایی شده است،گفت: ارائه فرصت‌های سرمایه گذاری، ایجاد بستر‌های جذب سرمایه و سهولت در مسائل مرتبط با اقامت سرمایه گذاران از جمله اقدامات اولیه در این راستاست.

او گفت: اطلس اقتصادی استان در حال تدوین است و مبنای فعالیت خود را بکارگیری ظرفیت حداکثری و ایجاد فضای رقابتی بین سرمایه گذاران قرار داده ایم.

امیدیان همچنین پیرامون برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه گذار داخلی،گفت: گردشگری مذهبی سهم بسزایی از جاذبه‌های قم را به خود اختصاص داده است و در این مورد باید با ایجاد شرایط رفاهی، اجتماعی و فرهنگی لازم، میزان ماندگاری مسافرین در قم را افزایش داده و رغبت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در قم را افزایش دهیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان