به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، سیدمحمد آقامیری در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم که در سالن همایش‌های دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد: از موضوعات مهم مورد نیاز پیشرفت، عدالت و همکاری دستگاه‌ها در استان است. وی با اشاره به اینکه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، سیدمحمد آقامیری در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم که در سالن همایش‌های دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد: از موضوعات مهم مورد نیاز پیشرفت، عدالت و همکاری دستگاه‌ها در استان است.

وی با اشاره به اینکه عدالت یک موضوع تخصصی و فنی است، مطرح کرد: اعتقاد ما بر این است که باید پیشگیری را بر هر اقدام، اولویت بدانیم.

استاندار قم با بیان اینکه در احادیث و روایات نیز آمده است که دفع کردن بهتر از رفع کردن است، عنوان کرد: باید ساختاری را تشکیل دهیم که جرم و تخلفی در آن صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه به این منظور باید اقدامات انجام شده در عرصه پیشگیری از وقوع جرم را ارزیابی و بررسی کنیم، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های قضا و سازمان بازرسی نباید به مدیران حاضر در عرصه عمل به گونه‌ای تذکر دهند که جسارت تصمیم‌گیری آن‌ها کاهش پیدا کند.

آقامیری با بیان اینکه در مواردی مدیران میدانی نیاز است قانون را نرم کنند، تصریح کرد: قانون برای آسایش مردم است و آن چیزی که می‌تواند مشکلات مردم را حل کند نباید به عنوان جرم شناخته شود.

وی با اشاره به اینکه در قم جهاد فرهنگی را دنبال کرده‌ایم، یادآور شد: در عرصه فرهنگ باید در سرچشمه امور فرهنگی مانند آموزش و پرورش اقداماتی را دنبال کنیم.

استاندار قم با بیان اینکه در این جهاد فرهنگی متناسب با برنامه‌ریزی انجام شده تقسیم کار خواهیم داشت، اظهار داشت: تلاش داریم با استفاده از برنامه و ابزارهای مناسب در مسیر اهداف مقام معظم رهبری گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه در استان هیچ فاصله‌ای میان قوه قضائیه، قوه مقننه و قوه مجریه وجود ندارد، مطرح کرد: هماهنگی میان مدیران و دستگاه‌‌های مختلف اعتقاد قلبی مجموعه مدیریت استان است چراکه حل مشکلات مردم در گرو این هماهنگی و همدلی است. 

پایان پیام/۷۸۰۳۰