محرومیت‌زدایی یک واجب کفایی و وظیفه همگانی است
محرومیت‌زدایی یک واجب کفایی و وظیفه همگانی است
آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه گفت: از منظر اسلام اگر در یک گوشه از جامعه محرومیت باشد و امکان رفع آن باشد و رفع نشود همه جامعه مسئول آن هستند بنابراین در جامعه ما نیز این واجب کفایی اختصاص به کمیته امداد ندارد و امدادرسانی به نیازمند وظیفه همه مردم و نهادهاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و حوزه‌های علمیه که در قم برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در کمیته امداد عنوان کرد: موضوع امدادرسانی به نیازمندان یک موضوع دینی است و ما باید با رویکردهای ترویجی، مطالعاتی و پژوهشی به امدادرسانی بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه کمک به نیازمندان باید به یک موضوع و دغدغه اجتماعی تبدیل شود، مطرح کرد: از منظر اسلام اگر در یک گوشه از جامعه محرومیت باشد و امکان رفع آن باشد و رفع نشود همه جامعه مسئول آن هستند بنابراین این واجب کفایی اختصاص به کمیته امداد ندارد و شاخص، مفاهیم اسلامی منطبق بر احکام اسلامی در جامعه است.

مدیر حوزه‌های علمیه حضور همه دستگاه‌ها در صحنه کمک به نیازمندان را یک اصل دانست و عنوان کرد: اینکه کمیته امداد وجود دارد و رسالت تخصصی کمک به نیازمندان را بر عهده دارد نباید بهانه‌ای باشد تا دیگران در این زمینه کوتاهی کنند.

وی گفت: شکوفاسازی استعدادها و توجه به ابعاد مختلف زندگانی مددجویان از جمله فرهنگی و اجتماعی باید در دستور کار کمیته امداد قرار گیرد.

امام جمعه قم تصریح کرد: حوزه علمیه وظیفه خود می‌داند در خدمت کمیته امداد باشد و از ظرفیت‌ها و شبکه‌سازی‌های خود در نقاط مختلف کشور برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی استفاده کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس