محرومیت‌زدایی از ‌سکونتگاهی غیررسمی قم پس از ۴۰ سال
محرومیت‌زدایی از ‌سکونتگاهی غیررسمی قم پس از ۴۰ سال

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به وضعیت کنونی محلات اسماعیل آباد و جمکران، اظهار داشت: وضعیت کنونی محله اسماعیل‌آباد در شأن شهر و استان قم نیست و این معضل چهل‌ساله باید با همکاری مدیریت شهری و مدیریت استان برطرف شود.   وی ادامه داد: وجود سکونت گاه های غیررسمی با […]

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به وضعیت کنونی محلات اسماعیل آباد و جمکران، اظهار داشت: وضعیت کنونی محله اسماعیل‌آباد در شأن شهر و استان قم نیست و این معضل چهل‌ساله باید با همکاری مدیریت شهری و مدیریت استان برطرف شود.  

وی ادامه داد: وجود سکونت گاه های غیررسمی با مشکلات اجتماعی و شهرسازی در شأن شهر قم نیست و مدیریت شهری و مدیریت استان باید با همکاری نزدیک این معضل را برطرف کنند.  

طلائی با اشاره به وجود ۱۱۱ قطعه زمین در محله اسماعیل‌آباد، افزود: مدیریت شهری باهدف توسعه شهری و کمک به حل معضلات اجتماعی قصد تملک این اراضی را دارد.  

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت اراضی ۳۲ هکتاری برای تملک این اراضی گفت: با استفاده از ظرفیت مصوبات سفر ریاست جمهوری به قم و تقویت همکاری‌ها می‌توان به این معضل پس از گذشت چند دهه پایان داد.  

وی برطرف کردن چهره محرومیت از منطقه جمکران را یکی دیگر از مسائلی دانست که مسئولان باید نسبت به آن اهتمام ورزند و گفت: ‌با بازگشایی مسیر خیابان شهید حاج رضایی و خیابان شیخ حسن مثله در منطقه پنج شهرداری قم، مسیر چهره منطقه دگرگون شده و بخشی از محرومیت‌ها از بین خواهد رفت.  

طلائی با اشاره به اینکه شهرداری قم باید برای احداث این دو معبر ۱۱۷ پلاک را تملک کند، تصریح کرد: اعتبارات لازم نقدی و غیر نقدی برای این پروژه در سال جاری در بودجه پیش‌بینی‌شده و شهرداری منطقه آماده توافق با مالکان است.

پایان پیام/۷۸۰۲۳