لزوم نظارت بر رعایت استانداردهای ساخت و ساز
لزوم نظارت بر رعایت استانداردهای ساخت و ساز
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نظارت بر رعایت استانداردهای لازم ساخت و ساز عامل کاهش صدمات احتمالی در صورت وقوع حوادث طبیعی است و باید ساختمان‌ها با استحکام کافی ساخته شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار علیرضا زاکانی شهردار تهران، ضمن تأکید بر لزوم تقویت اطلاع رسانی نسبت به دستاوردها و اقدامات صورت گرفته، بیان کرد: اگر چه کار باید برای خدا صورت پذیرد؛ اما برای دلگرم کردن مردم باید اطلاع رسانی‌ها تقویت شود. متأسفانه اطلاع رسانی‌ها در خور آنچه انجام گرفته نیست.

وی ادامه داد: امید افزایی، که مقام معظم رهبری پیوسته بر آن تأکید دارند، تنها به واسطه عملکرد مناسب و انعکاس گزارش آن در جامعه میسر می‌شود.

وی خطاب به شهردار تهران افزود: در کارها و فعالیت‌های شهرداری، با اولویت‌بندی و نیازسنجی عمل کنید و از ظرفیت نخبگان استفاده کنید تا تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی برای سراسر کشور و حتی برای گردشگران خارجی، جنبه الگویی داشته باشد.

امام جمعه قم خواستار اجرای عدالت و رفع تبعیض در ارائه خدمات شهری به شهروندان شد و اظهار داشت: نباید میان سطح خدمات شهرداری در شمال و جنوب شهر تفاوت زیادی وجود داشته باشد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها، گفت: مسئله مسکن، موضوع جدی امروز است. اجاره‌ها در برخی شهرها تا چند برابر افزایش پیدا کرده و قشر وسیعی از مردم در تهیه مسکن دچار مشکل شده‌اند و مسئولین باید در حل این مشکل تلاش کنند.

لزوم رعایت استانداردهای لازم ساخت و ساز

وی رعایت استانداردهای لازم ساخت و ساز را عامل کاهش صدمات احتمالی در صورت وقوع حوادث طبیعی دانست و تأکید کرد: با توجه به قرار داشتن شهر تهران روی گسل زلزله باید ساختمان‌ها با استحکام کافی ساخته شوند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم تقویت حمل و نقل عمومی و نقش آن در کاهش آلودگی هوا، ابراز داشت: برای اینکه مردم از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، باید نسبت به ارائه خدمات و سرویس‌های منظم اطمینان پیدا کنند، به گونه‌ای که برای رفت و آمد آنان در سطح شهر تسهیلات فراهم شود و نیاز به استفاده از خودروهای شخصی پیدا نکنند.

لزوم چاره‌اندیشی برای مشکلات معتادان و تکدی گران

وی ساماندهی معتادان و تکدی گران را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: زیبا سازی چهره شهر تنها به کاشت گل و گیاه نیست؛ بلکه باید معتادان و تکدی گران با همکاری دستگاه‌های ذی ربط ساماندهی شده و برای مشکلات آن‌ها چاره اندیشی شود.

اشاره بر به کارگیری معماری اسلامی در مقابل معماری رومی، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، تکمیل و ساخت بزرگراه‌های جدید، انتقال کارخانجاتی که ایجاد آلودگی می‌کنند به خارج از شهر و توجه به مسائل فرهنگی، از دیگر مطالبی بود که آیت الله حسینی بوشهری در حوزه زیبا سازی چهره شهر، بر آن تأکید کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر