قوانین اصلاح و جلوی اختلاسگران گرفته شود/یارانه‌ها باید خرج تولید شود
قوانین اصلاح و جلوی اختلاسگران گرفته شود/یارانه‌ها باید خرج تولید شود
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی، استاد سطوح عالی حوزه گفت: در کشور بودجه فراوان است اما اختلاس هم وجود دارد، اختلاس‌ها هم توسط کسانی انجام می‌شود که پیچ و خم‌های قانونی را بلدند و می‌دانند باید با چه کسانی همکاری کنند تا به مقصودشان برسند، باید قوانین اصلاح و جلوی این افراد گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور که امروز پنج شنبه دوازدهم آبان در مؤسسه علوم وحیانی اسراء انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارمندی که رشوه بگیرد وقتی به مقام بالاتری برسد اختلاس می کند، معنایی ندارد ادارات دولتی برای راه انداختن کار مردم پول بگیرند، این کار وظیفه آن‌هاست.

وی عنوان کرد: خیلی بدیهی است که در کشور نباید اختلاس و حقوق های نجومی باشد، فهم این مسئله نیاز به سواد خاصی ندارد. در کشور بودجه های فراوانی هست، اما اختلاس هم وجود دارد، اختلاس ها توسط کسانی انجام می شوند که پیچ و خم های قانونی را بلدند و می دانند باید با چه کسانی همکاری کنند تا به مقصودشان برسند، باید قوانین اصلاح و جلوی این افراد گرفته شود.

استاد سطوح عالی حوزه گفت: برخی از کشورهای اروپایی به اندازه یک استان ما هم نیستند اما با گل فروشی اقتصاد خود را اداره می‌کنند، اما کشور ما با داشتن این همه امکانات از قبیل نفت و معادن، بی عرضگی برخی مدیران جلوی پیشرفت آن را گرفته است.

وی تصریح کرد: برخی از کسانی که این روزها در خیابان شیشه می شکنند، شاید به خاطر مشکلات اقتصادی قبلاً شیشه خانه خود را شکسته باشند، این وظیفه مسئولین هست که برای حل مشکلات اقتصادی کشور و جوانان چاره اندیشی کنند.

جوادی آملی اظهار کرد: ما قبلا هم گفتیم که پول یارانه باید خرج کارخانه ها و تولید شود تا اقتصاد کشور رونق بگیرد. قرار نیست فقط شکم مردم سیر شود، بلکه باید زندگی عزتمندانه ای هم داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس