قم میزبان مسابقات قهرمانی بسکتبال  دختران کشور
قم میزبان مسابقات قهرمانی بسکتبال  دختران کشور

مرتضی سخایی رئیس هیات بسکتبال استان قم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به برگزاری مسابقات بسکتبال لیگ نوجوانان در بخش دختران، اظهار داشت: ازت مدت‌ها قبل در نظر داشتیم در صورت تایید فدراسیون این مسابقات را به میزبانی استان قم برگزار کنیم که بدین جهت که چند هفته پیش درخواست […]

مرتضی سخایی رئیس هیات بسکتبال استان قم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به برگزاری مسابقات بسکتبال لیگ نوجوانان در بخش دختران، اظهار داشت: ازت مدت‌ها قبل در نظر داشتیم در صورت تایید فدراسیون این مسابقات را به میزبانی استان قم برگزار کنیم که بدین جهت که چند هفته پیش درخواست خود را برای میزبانی از این رقابت‌ها به فدراسیون ارسال کردیم.

وی افزود: بعد مکاتبات و رایزنی‌های انجام شده تایید شد که استان قم میزبان گروه الف مسابقات لیگ قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش دختران باشد. این مسابقات از روز گذشته با حضور تیم‌های خانه بسکتبال قم، ماکارانی قزوین و جهش بابل در سالن شهید محمود رضائیان قم آغاز شده و تا روز شنبه ۲۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس هیات بسکتبال قم درخصوص نتایج روز اول بازی‌های انجام شده، خاطرنشان کرد: روز گذشته تیم خانه بسکتبال قم به مصاف تیم ماکارانی قزوین رفت که این دیدار با نتیجه ۴۸ بر ۳۰ به زود نماینده قزوین به پایان رسید. امروز جمعه ۲۸ مهرماه تیم جهش بابل و ماکارانی قزوین به مصاف هم خواهند رفت و شنبه ۲۹ مهرماه نماینده قم میزبان تیم جهش بابل خواهد بود.

سخایی تصریح کرد: درحال حاضر ۴۵ ورزشکار و ۱۲ نفر کادر فنی در این مسابقات حضور دارند، تا به امروز اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم برای برگزاری این مسابقات کمکی نکرده است و ما این مسابقات را با کمک دوستان، حامیان و خیرین ورزشی در قم برگزار کردیم.

وی در ادامه با اشاره به ترکیب تیم قم در این مسابقات عنوان داشت: باتوجه به برنامه‌ریزی هیات و نگاهی که به اکادمی و استعدادیابی داریم دراین دوره از رقابت‌ها سعی کردیم تیم را با ترکیب ورزشکاران نونهال و نوجوان کم تجربه ببندیم. هدف ما از حضور در این مسابقات این است که ورزشکاران خود را شرایط مسابقات کشوری قرار داده و آمادگی‌شان را محک بزنند.

رئیس هیات بسکتبال استان قم اشاره کرد: دختران قمی که در این مسابقات به میدان می‌روند آینده درخشانی خواهند داشت و یقین داریم در مدت‌ زمان نه‌چندان دور شاهد افتخارآفرینی‌های آن‌ها برای ورزش قم و کشور خواهیم بود.

سخایی در پایان بیان کرد: بعد از پایان بازی‌ها تیم‌برتر این دوره از مسابقات مجوز حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها را کسب خواهد کرد.

پایان پیام/۷۸۰۳۰