قم ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به قطب صنعت پوشاک را دارد
قم ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به قطب صنعت پوشاک را دارد
اکبرابدالی، رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: این استان ظرفیت‌ و زیرساخت‌های لازم برای تبدیل شدن به قطب صنعت پوشاک ایرانی - اسلامی را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اکبر ابدالی بیان داشت: به‌دنبال تدوین و اجرای دقیق سیاست‌های صنعتی در قم هستیم که از مهمترین برنامه‌ها در این بخش، گسترش صنعت پوشاک و استقرار صنایعی است.

وی افزود: هم‌اکنون نیز بسترهای لازم برای تولید پوشاک و زنجیره تولید این محصولات در استان شکل گرفته‌است، به‌نحوی که درحال حاضر در شهرک‌های صنعتی قم، صنایع نساجی جایگاه خوبی دارد و سطح اشتغال و تولید قابل توجهی را ایجاد کرده‌است.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه تولید برخی از انواع پوشاک نیز، قم در سطح کشور صاحب نام است و به عنوان نمونه تولیدکنندگان پوشاک در شهرستان کهک این استان،‌ در زمینه تولید و عرضه انواع کاپشن عملکرد بسیار خوبی دارند.

ابدالی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم همواره از گسترش فعالیت‌های تولیدی در این استان حمایت کرده‌است و اکنون نیز به دنبال توسعه صنایعی است که علاوه بر پاسخ‌گویی به نیازهای مردم بتواند برای کشور نیز قدرت اقتصادی ایجاد کند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا