قم برای اولین بار در لیگ برتر شمشیربازی بانوان شرکت می‌کند
قم برای اولین بار در لیگ برتر شمشیربازی بانوان شرکت می‌کند
علی قنبری، رئیس هیات شمشیربازی قم گفت: این استان برای اولین بار در لیگ برتر شمشیربازی بانوان و در اسلحه اپه حضور پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی قنبری روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات لیگ برتر شمشیربازی بانوان اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و نماینده قم با نام تیم «خانه شمشیربازی استان قم» در مسابقات شرکت می‌کند.

وی بیان کرد: امسال تیم‌های شمشیربازی قم درهمه مسابقات کشوری در رده‌های آقایان و بانوان شرکت کردند و نمی‌توان بسیار سریع در مسابقات کشوری انتظار دریافت مدال داشت چون شمشیربازی رشته‌ای تازه تاسیس در استان است.

وی گفت: مهمترین رویداد ۱۴۰۰ هیات شمشیربازی قم شرکت درلیگ برتر شمشیربازی بود و این حضور، استان‌های دیگر را شگفت زده کرد و با دو تیم در این مسابقات شرکت کردیم.

قنبری بیان کرد: هدف اصلی از حضور درلیگ برتر شمشیربازی مردان، کسب تجربه و روبرو شدن ورزشکاران ما با بازیکنان قدرتمند بود که دور برگشت این مسابقات بهار سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به دو سال از فعالیت هیات شمشیربازی در استان قم می‌گذرد اظهار داشت: خانه شمشیربازی قم در حال حاضر با تجهیزات مناسب فعال است.

وی با اشاره به اینکه شمشیربازی ورزشی تجهیزات محور است، گفت: شمشیربازی جزو پنج رشته اول المپیک است که از اولین دوره المپیک حضور داشته و اکنون در ۲۵ استان کشور این رشته فعال است.

قنبری افزود: در قم از بدو تاسیس این رشته کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف را برگزار کرده و روی دانشگاه‌ها کار شد و به عنوان یکی از واحدهای درس عمومی دانشگاه قم، علوم پزشکی و فنی و حرفه ای قم تعیین و جمعیت زیادی از دانشگاه‌های قم با رشته شمشیربازی آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۲ مربی در رده‌های بانوان و آقایان در قم در رشته شمشیربازی فعال هستند بیان کرد: در رشته شمشیربازی مربی باید با یک ورزشکار به صورت انفرادی تمرین کند از این رو بحث مربی از تجهیزات مهمتر است.

قنبری با اشاره به برنامه‌های پیش روی سال آینده هیات شمشیربازی قم ابراز داشت: حضور قدرتمندتر در دور برگشت لیگ برتر مردان، حضور درلیگ برتر بانوان ،برگزاری تمرینات و کمپ‌های ملی و بین‌المللی در قم، انجام تمرینات ورزشکاران با مربی بین المللی خارجی، برگزاری‌دوره های مربیگری و داوری درسه اسلحه سابر ،‌اپه و فلوره ، تهیه تجهیزات بیشتر و برگزاری مسابقات چند جانبه در استان قم از مهم ترین برنامه‌های هیات خواهد بود.

وی یادآور شد: ۸۰ بیمه شده ورزشی در استان قم در رشته شمشیربازی داریم که سهم بانوان حدود ۳۰ نفر است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا