قم با اقتدار قهرمان کاتا جودو ایران شد
قم با اقتدار قهرمان کاتا جودو ایران شد
تیم منتخب هیات جودو استان قم با حفظ اقتدار خود در کاتا جودو ایران، عنوان قهرمانی رقابت‌های سال 1401 این رشته را نیز به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، در عمر نزدیک به دو دهه‌ای کاتا جودو ایران که از اوایل دهه ۱۳۸۰ استارت خورده، استان قم همواره یکی از قدرت‌های این رشته بوده و اکثر عناوین قهرمانی را قمی‌ها به خود اختصاص داده‌ و نماینده ایران در میادین معتبر بین‌المللی، آسیایی و جهانی کاتا جودو بوده‌اند.

در مسابقات سال ۱۴۰۱ کاتا جودو ایران نیز که پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور در بخش مردان محسوب می‌ش و با حضور ۸۵ کاتارو در رده‌های سنی زیر ۲۳ و بالای ۲۳ سال به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد، قمی‌ها بار دیگر اقتدار خود را حفظ کرده و روی سکوی نخست ایستادند.

این رقابت‌ها در حضور آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون و صدیقه کعبی‌زاده دبیر کل فدراسیون در حالی به انجام رسید که در کاتا ناگه نو کاتا در رده سنی بالای ۲۳ سال محسن قاسم‌لو و محمدرضا بشارتی از استان قم به مدال برنز دست یافتند و در کاتا ناگه نو کاتا ابوالفضل زینعلی و محمدمهدی افشاری از قم صاحب مدال طلا شدند.

در کاتامه نوکاتا فخرالدین رضایی و مهدی عظیمی‌برآبادی از قم دومین طلای قم را رقم زدند و در گوشین جوتسو کاتا چهره‌های شاخص ۲۰ سال اخیر کاتای قم یعنی محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی سومین مدال طلای قم را کسب کردند و در کیمه نوکاتا محمد احسن و سیدعلی میرسپاسی مدال نقره بر گردن آویختند.

کاتاروهای استان قم با توجه به مدال‌های کسب شده در این دوره از مسابقات، بالاتر از دیگر رقبای خود مانند بسیاری از ادوار گذشته، سکوی نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند و تیم‌های هیات خراسان‌رضوی و هیات همدان در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس