قم باید الگوی جامعه تراز تمدن اسلامی باشد
قم باید الگوی جامعه تراز تمدن اسلامی باشد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، احمد وحیدی امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار قم، اضافه کرد: قم مهم‌ترین شهر در ساختن تمدن نوین اسلامی و تولید محتوای دینی و علمی آن است. وزیر کشور با اشاره به برخی از ویژگی‌های ذاتی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، احمد وحیدی امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار قم، اضافه کرد: قم مهم‌ترین شهر در ساختن تمدن نوین اسلامی و تولید محتوای دینی و علمی آن است.

وزیر کشور با اشاره به برخی از ویژگی‌های ذاتی شهر مقدس قم، ادامه داد: به دلیل همین ویژگی‌های علمی، مذهبی و دینی استان قم، دشمنان از این شهر هراس دارد و بخش مهمی از هجمه دشمنی‌های خود علیه جمهوری اسلامی را بر این کانون مهم متمرکز کرده است.

وی با بیان اینکه «سید محمد آقامیری» استاندار جدید قم از شخصیت‌های علمی و اجرایی خوش‌فکر و باسابقه درخشان است، داشت: یکی از ویژگی‌های مهم استاندار جدید قم ظرفیت‌های اجتماعی و سیاسی این شخصیت ولایی و انقلابی است.

وزیر کشور ادامه داد: قم از نظر مذهبی، گردشگری و اقتصادی ویژگی‌های ممتاز و منحصربه‌فردی دارد که باید با تعامل و مشارکت با تمامی ارکان مدیریتی استان، زمینه شکوفایی هرچه بیشتر این ظرفیت‌ها فراهم شود.

استاندار قم نیز در بخشی از این آیین، بیان کرد: در طول دوران خدمت تلاش خواهیم کرد تا با همراهی و همدلی تمام ارکان مدیریتی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم حرکت کنیم.

سید محمد آقامیری با اشاره به اهمیت روحیه و اقدام جهادی، گفت: جهاد یک تفکر و مکتب در خدمت به مردم برای حل مشکلات افرادی است که چالش‌های پیرامون آنها جز با کار تلاش حل نمی‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت زمینه‌سازی شعار سال، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت نخبگانی، علوم دانش‌بنیان و جذب حداکثری دلسوزان استان قم جزو مولفه‌های مدیریت استان خواهد بود.

آقامیری ادامه داد: مردم بدانند که در خصوص ارتباط با مسئولان این شهر در و مانعی وجود نخواهد داشت و قبل از این مردم به سراغ ما بیایند ما به سراغ آنها خواهیم رفت.

در بخش دیگری از این مراسم سیدمحمدتقی شاهچراغی ، اظهار کرد: خدمت‌رسانی به مردم قم به مدت پنج‌ سال در دو کسوت فرماندهی سپاه و استانداری توفیق الهی بود.

وی با اشاره به اینکه تمام دستاوردهای حاصله در سایه همراهی، همدلی و همکاری مردم، مدیران دستگاه های اجرایی و مراجع تقلید بوده است، مطرح کرد: مراجع عظام تقلید، اعضای جامعه مدرسین، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران در این مسیر همکاری و رهنمودهای موثری داشتند.

استاندار سابق قم با بیان اینکه در ابتدای فعالیت در این استان با مشکلات متعددی مواجه بودیم، عنوان کرد: برخی از پروژه‌های قم بیش از چند دهه راکد و زیر سایه غفلت مدیران در گذشته مسکوت مانده بود.

وی با یادآوری سفر استانی رئیس جمهور به قم، گفت: در این سفر توانستیم ۱۵۳ مصوبه اخذ کنیم تا بسیاری از مشکلات استان رفع شود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه قم به کارگاه بزرگ فعالیت های عمرانی و اقتصادی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این کارگاه با همت و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده است.

وی ضمن تبریک به دکتر سید محمد آقامیری استاندار جدید قم، تصریح کرد: قطعا ایشان نیز مسیر رشد و توسعه استان را در پیش‌ خواهد گرفت و این مسیر را ادامه خواهند داد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به پروژه فرودگاه قم، اظهار داشت: این پروژه بدون هیچ مجوز و مدرک قانونی کلنگ‌زنی شده بود و در نهایت پس از جلسات متعدد مقرر شد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی فرودگاه قم احداث شود. تا امروز تمام شرایط برای صدور مجوز آن فراهم شده است.

وی با بیان اینکه حدود هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اصلاح قرارداد در بخش مترو داشته‌ایم، یادآور شد: امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکل تامین واگن متروی قم حل شود و ادامه مسیر آن نیز تکمیل شود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه زمان بسیاری برای تعیین و تکلیف منوریل قم صرف شده است، بیان کرد: تا زمانی‌که مردم حاصل این جلسات را در کف میدان نبینند قانع نخواهند شد ولی در نهایت مقرر شد مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر طراحی را برای ادامه منوریل تا پردیسان آماده کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مورد رفع مشکل بافت فرسوده در استان قم، تصریح کرد: خانه‌های قرار گرفته شده زیر دکل های فشار قوی برق نیز از دیگر مشکلات در استان قم بود که گرفتاری‌ها، آسیب‌های اجتماعی و … برای ساکنین این محله به همراه داشت که به لطف خدا در حال رفع شدن است.

استاندار سابق قم با اشاره به اینکه یکی از جاده‌های حادثه‌خیز استان قم جاده پردیسان-ورجان بود، اظهار کرد: این مسیر نیز با پیگیری‌های انجام شده در حال احداث است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها به برکت و لطف اهل بیت(ع) بوده است، مطرح کرد: جلسات متعددی با موضوع دریاچه نمک نیز برگزار شده است که در نهایت مقرر شد ۱۰ هزار میلیارد تومان برای آن اختصاص پیدا کند که ۸۰ درصد آن با بخش خصوصی ۲۰ درصد آن با کمیته امداد خواهد بود.

شاهچراغی با اشاره به وجود مشکلاتی در فاضلاب شهری، عنوان کرد: در این عرصه نیز باتوجه به اینکه بخش زیادی از پساب استان هدر می‌رفت، با بخش خصوصی قراردادی منعقد شد تا این وضعیت سامان یابد.

وی با بیان توفیقات دولت سیزدهم در حوزه صنعت خاطرنشان کرد: توجه اصلی ما به مشاغل خانگی، سوغات و صنایع دستی قم بوده است. 

شاهچراغی با بیان اینکه تیم فعال در عرصه مدیریت استان زمینه‌ رشد و توسعه استان را فراهم کرده است، تصریح کرد: قم شایسته خدمت‌رسانی‌های بیش‌تر است.