– اخبار فرهنگی – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تجلیل از عوامل برنامه “محفل” با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علی فروغی مدیر شبکه سه و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد. در این مراسم همچنین احمد ابوالقاسمی و حامد شاکرنژاد از […]

– اخبار فرهنگی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تجلیل از عوامل برنامه “محفل” با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علی فروغی مدیر شبکه سه و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد. در این مراسم همچنین احمد ابوالقاسمی و حامد شاکرنژاد از داوران محفل و محمدحسین هاشمی گلپایگانی تهیه کننده محفل حضور داشتند.

نظر رئیس صداوسیما درباره برنامه‌های نوروزی و رمضانی/ «محفل» یک رویکرد جدید و نوآورانه بود

احمد مداحی معاون سازمان تبلیغات و مدیر سازمان رسانه‌ای سپهر درباره شکل‌گیری محفل گفت: یکی از موضوعاتی که مدیر شبکه سه روی آن اصرار داشتند و جزو کم‌کاری‌ها به شمار می‌رود، پرداختن به موضوعات اصلی همچون مسجد، نماز و قرآن کریم است که خود این عوامل در گسترش دین داری فرهنگ‌سازند. از این طریق، محفل شکل گرفت و خدمت به قرآن این اتفاق ارزشمند را رقم زد.

وی افزود: دوستان نهضت و سازمان تبلیغات و بزرگ‌ترهای جریان قرآن کریم کمک کردند کار جذاب و بدیعی انجام شود تا محصول مورد استقبال عموم مردم روانه آنتن شود. باید بگویم بازخوردهای خوبی داشتیم و کار خوبی انجام شد. ما در حسینیه معلی مشابه خارجی داشتیم، اما “محفل” هیچ شبیهی نداشت و کاملاً مبتکرانه و نوآورانه بود.

هاشمی گلپایگانی تهیه‌کننده “محفل” در این جلسه تأکید کرد: این برنامه روح داشت و لطف و عنایت قرآن بود تا محفل دیده شود. تا آخر عمرم این اتفاق را برای خودم نگه می‌دارم که قرآن با زندگی کاری‌ام چه کرد و چه برکتی داد.

وی در خصوص داوران و عوامل کار افزود: واقعاً یکی از لذت‌های کارمان این بود که بزرگ‌ترهای قرآن و مفاهیم قرآن در این برنامه حضور داشتند و خوشبختانه با ما همراهی کردند و اخلاص‌شان به کار برکت داد. آقای فروغی به عنوان مدیر شبکه سه واقعاً کمک کرد تا کار به اینجا برسد و بینندگان بسیاری پیدا کند. اگر کمک‌های سازمان تبلیغات، نهضت و مجموعه‌های مربوطه نبود با یکسری مشکلاتی مواجه می‌شدیم و این زیبایی‌ها را نمی‌دیدیم.

احمد ابوالقاسمی از داوران محفل تاکید کرد: اخلاص، کمک و حمایت آقای فروغی و رئیس سازمان تبلیغات این کار را به اینجا رساند که می‌توان با کار قرآنی برنامه تلویزیونی جذاب و خوبی ارائه داد. اعتقاد عوامل برای من مهم است که در اینجا این اعتقاد وجود داشت بود، ولی به جاهایی رفته‌ام که این اعتقاد نبود. به نظرم باور و اعتقاد، نقطه قوت این برنامه بود.

حامد شاکرنژاد در بخشی دیگر از مراسم خاطرنشان کرد: آن چیزی که می‌خواستیم و در دل‌مان بود در شبکه‌ها داشته باشیم و امروز این اتفاق در تلویزیون افتاد. من واقعا از آقای فروغی تشکر می‌کنم که همیشه پای کار بودند و کاری داشتیم پاسخ ما را می‌دادند. آقای هاشمی گلپایگانی این هنر را داشت از ما بازی بگیرد و با این برنامه رسانه را بهتر شناختیم. من تجارب بسیاری داشتم و محافل بسیاری رفته‌ام اما ارتباطم با نوجوانان و مردم به واسطه برنامه محفل تغییر کرد و آرزوی ما با این برنامه برآورده شد.

او همچنین به تمجید و رضایت رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان با کارگزاران انقلاب اسلامی که تلاوت قرآن این مراسم را برعهده داشته اشاره کرد و گفت: شنیدم رهبر انقلاب از برنامه محفل تمجید کردند و بسیار خوشحال شدم.

رئیس سازمان رسانه‌ای نهضت در ادامه مراسم از عوامل برنامه محفل تقدیر کرد. همچنین میرزاجانی به نمایندگی از شورای عالی قرآن ضمن تقدیر از عوامل تولید این برنامه به استمرار و تداوم تولید چنین برنامه‌هایی تاکید کرد. او گفت: با آسیب‌شناسی اتفاقات فصل اول می‌توان قدرتمندتر از گذشته مسیر ارزشمندتری را دنبال کرد.

علی فروغی مدیر شبکه سه از سازمان تبلیغات و نهادها و افرادی که به این برنامه کمک کردند تقدیر به عمل آورد و خاطرنشان کرد: امیدوارم توانسته باشیم به قرآن خدمت کنیم و برنامه‌سازی در حوزه قرآن را از از مهجوریت و کم‌کاری‌ها درآوریم.

حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم خاطرنشان کرد: باید از کسانی تشکر کنیم که اینجا نیستند و برنامه سنگین و حساسی بود. دنبال بهانه‌ای بودیم در سرچشمه محل عروج شهدا قدردان زحمات شما باشیم. قرآن تکلم خداست و این اسما از حقایق وجودی حکایت دارد و این انوار شفاعت است و مقابله‌کننده با ظلمات است. قرآن هادی نیست و هداست. برنامه محفل کمک کرد ذوق مردم را نسبت به قرآن نشان دهد و از دل افکارسنجی بیرون آمده است.

وی افزود: ذوق و اشتیاق به قرآن در جامعه وجود دارد و چنین برنامه‌ای هم وقتی توسط کسانی ساخته می‌شود که کاربلد و دغدغه‌مندند، بهتر و متخصص‌تر پیش می‌رود. خیلی زیباخواندن‌ها و اتفاقات خوب و درست در این برنامه دیدیم که بار اساسی روی دوش‌شان افتاد که در ادامه انتظارها را بالا می‌برد. این امتداد و ادامه دادن‌ها در چنین برنامه‌هایی ضرورت دارد که این حال و احوال قرآنی و موج جدی اهتمام به قرآن استمرار داشته باشد.

حجت‌الاسلامی قمی تاکید کرد که علاوه بر ادامه این برنامه تلویزیونی باید حتما شاهد استمرار موج تأثیرگذاری مفاهیم قرآن و انوار الهی در جامعه باشیم که خیلی اتفاقات ارزشمندی را رقم خواهد زد.

در پایان مراسم از عوامل برنامه محفل تقدیر به عمل آمد.