قمی‌ها زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم می‌سازند/ زیارت حضرت معصومه(س) غم‌ها و مشکلات را از بین می‌برد
قمی‌ها زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم می‌سازند/ زیارت حضرت معصومه(س) غم‌ها و مشکلات را از بین می‌برد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی در سخنرانی آیین تعویض پرچم حرم مطهر بانوی کرامت که عصر امروز در صحن امام رضا(ع) آستان مقدس برگزار شد، با بیان اینکه این حرم مأمن و پناهگاه همه مردم است، اظهار کرد: امام جواد(ع) فرمودند زیارت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی در سخنرانی آیین تعویض پرچم حرم مطهر بانوی کرامت که عصر امروز در صحن امام رضا(ع) آستان مقدس برگزار شد، با بیان اینکه این حرم مأمن و پناهگاه همه مردم است، اظهار کرد: امام جواد(ع) فرمودند زیارت حضرت معصومه(س) از بین برنده غم‌ها و مشکلات است.

وی با بیان اینکه افراد زیادی در حرم حضرت معصومه(س) حاجت گرفته‌اند و زندگی شان متحول شده است، افزود: امام رضا(ع) فرمودند هر کسی خواهرم را زیارت کند گویا من را زیارت کرده و فرموند هر کسی خواهرم معصومه را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود.

سخنران آستان حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه امام رضا(ع) به سعد فرمودند قبری از ما نزد شما است و هر کسی او را زیارت کند بهشت بر او واجب است، گفت: امام در ادامه فرمودند اگر خواستی آن قبر را زیارت کنی با این کلمات زیارت کن و زیارتنامه حضرت معصومه(س) را انشا کردند.

وی با بیان اینکه حرم حضرت معصومه(س) محلی است که یکی از ۸ در بهشت از این مکان باز می شود، خاطرنشان کرد: در روایت است که امام فرمودند قم شهر ما و شهر شیعیان ما است و در روایت دیگری آمده است که قم را قم نامیدند زیرا اهل آن در کنار امام زمان (عج) قیام می‌کنند و زمینه ظهور امام زمان(ع) را مهیا می کنند.

مؤمنی با بیان اینکه حضور در شهر قم آرزوی اولیاء خدا بوده است، گفت: قم آشیانه و محور حضور اهل بیت(ع) است و دشمنانی که می خواهند مردم را از حول محور اهل بیت(ع) پراکنده کنند برای این شهر نقشه کشیده اند.

وی با بیان اینکه اینجا محلی است که انقلاب حول محور آن شکل گرفته است، افزود: خدا به حضرت معصومه سلام الله علیها هم ولایت تکوینی داده است و ایشان در قیامت از همه شیعیان دست گیری و شفاعت می کنند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: حرم حضرت معصومه(س) ملجأ و پناهگاه است و کسانی که برای این شهر نقشه می کشند و در صدد براندازی این نظام هستند بدانند که هیچ گاه به آرزوی خود نخواهند رسید و پرچم اهل‌بیت(ع) در هیچ کجای عالم مانند ایران برافراشته نخواهد ماند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳