قطار شهری قم به زودی راه‌اندازی می‌شود
قطار شهری قم به زودی راه‌اندازی می‌شود
سیدمرتضی سقائیان نژاد، شهردار قم گفت: قطار شهری قم آماده شده و نیازمند واگن است که تا به امروز با توافقات انجام شده موفق شدیم سه واگن از استان‌های دیگر قرضی بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمرتضی سقائیان نژاد در مراسم افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۱۸ پروژه شهری که عصر‌امروز در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: ما برای خدمت به مردم اینجا هستیم و اقدامی که امروز به پایان رسیده لیاقت مردم خوب قم است؛ ما به‌دنبال این هستیم که اعتماد مردم را به دست آوریم چون آن‌ها مهم‌ترین حامی ما هستند.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۵ تا به امروز ۲ برنامه جامع را برای خودمان تعریف کردیم که برنامه اول را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و در این ۲ برنامه ۳۵ مورد تقاطع غیر همسطح را در نظر گرفته‌ایم.

شهردار قم تصریح کرد: امروز همه دغدغه ما مربوط به مرکز شهر است؛ با همکاری مدیریت استان اراضی ۴۸ هکتاری به استان الحاق شد تا بتوانیم ساکنین بافت‌های فرسوده داخل شهر را به این اراضی منتقل کنیم.

سقائیان‌نژاد در ادامه عنوان کرد: امسال موفق شدیم ۱۰۰ دستگاه اتوبوس را خریداری کنیم که تا به امروز به این آمار، ۱۵ دستگاه اضافه شده است و ۵۰ دستگاه دیگر نیز به ناوگان اتوبوسرانی در آینده نزدیک اضافه می‌شود.

وی در خصوص آمادگی مترو گفت: قطار شهری ما آماده است و نیازمند واگن هستیم که با توافقات انجام شده موفق شدیم سه واگن از استان‌های دیگر قرض بگیریم.

شهردار قم اذعان کرد: امروز هر عملی که صورت می‌گیرد به برکت خون شهدای عزیز است و امیدوارم خداوند به ما توفیق روز افزون دهد تا بتوانیم به مردم عزیز خدمت کنیم.

سقائیان‌نژاد در پایان گفت: از دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلفی که ما را در راستای ارائه خدمت مطلوب‌تر به مردم یاری می‌کنند تشکر می‌کنم؛ این را هم اعلام می‌کنم که امروز وحدتی مثال زدنی بین همه ما وجود دارد و این موضوع باعث شده همه کارها سرعت بخشیده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس