به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دادستانی قم، با مساعدت دادستان و پیگیری اجرای احکام کیفری دادسرا، کمیته صلح و سازش ستاد دیه و سازمان امور زندان‌ها در جلسه‌ای که با حضور معاون دادستان، مسئولان ستاد دیه قم و خادمیاران حرم امام رضا(ع) برگزار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دادستانی قم، با مساعدت دادستان و پیگیری اجرای احکام کیفری دادسرا، کمیته صلح و سازش ستاد دیه و سازمان امور زندان‌ها در جلسه‌ای که با حضور معاون دادستان، مسئولان ستاد دیه قم و خادمیاران حرم امام رضا(ع) برگزار شد، خانواده مقتول با امضای برگه‌های قضایی نسبت به قصاص قاتل فرزند خود اعلام رضایت کردند.

این دو جوان در آذر سال ۱۴۰۰ بر سر موضوع ناچیزی درگیر شده بودند که با ضربات چاقوی متهم، مقتول جانش را از دست می‌دهد.

روابط عمومی دادستانی قم همچنین اعلام کرد: که به برکت این بخشش در آستانه میلاد امام حسن عسکری(ع) با مساعدت رحیمی معاون دادستان قم با اعطای مرخصی منتهی به آزادی فرزند دیگر خانواده مقتول که به اتهامی دیگر در حبس به سر می‌برد، موافقت و وی از زندان آزاد شد.

یکی از شروط خانواده مقتول برای آزادی این جوان قاتل خادمی امام حسین(ع) در هیئت‌های عزاداری پس از آزادیش بود. در پایان این جلسه یک جلد قرآن کریم نفیس به همراه هدیه ای از سوی آستان علی بن موسی الرضا(ع) به خانواده مقتول اهداء شد.

پایان پیام/۷۸۰۲۳