فوتی‌های حوادث رانندگی قم در دی‌ماه امسال ۳۲ درصد کاهش یافت
فوتی‌های حوادث رانندگی قم در دی‌ماه امسال ۳۲ درصد کاهش یافت
جلیل گودرزی فر، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: تعداد فوتی‌های حوادث رانندگی این استان در دی‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال،‌ ۳۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، جلیل گودرزی فرافزود: امسال ۱۱ نفر و سال گذشته ۱۶ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: تعداد تصادف های منجربه جرح و فوت در دی‌ماه امسال یک‌هزار و ۸۴۴ مورد بود که این میزان در مدت مشابه پارسال یک‌هزار و ۴۱۱ مورد بوده که ۲۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به کاهش ۱۳ درصدی مصدومان حوادث رانندگی در سال جاری، ادامه داد: امسال یک‌هزار و ۶۱۴ نفر و سال گذشته یک هزار و ۸۳۷ نفر در این حوادث مصدوم شدند.

گودرزی فر خاطرنشان کرد: دی‌ماه پارسال تعداد مددجویان اورژانس، ۷ هزار و ۴۵۳ نفر بود که با افزایش ۶ درصدی امسال به ۷ هزار و ۹۰۲ نفر رسید.

وی بیان کرد: کارشناسان اورژانس ۱۱۵ در دی‌ماه امسال، هشت هزار و ۸۱۵ ماموریت و در دی‌ماه پارسال هشت هزار و ۳۰۴ ماموریت انجام دادند که ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا