فوتی‌های حوادث رانندگی در قم ۱۴ درصد کاهش یافت
فوتی‌های حوادث رانندگی در قم ۱۴ درصد کاهش یافت
مسعود عبدی ، مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ قم گفت: تعداد فوتی‌های حوادث رانندگی در فروردین‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال،‌ ۱۴ درصد کاهش یافته‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مسعود عبدی گفت: در فروردین امسال ۶ نفر و در مدت مشابه پارسال ۷ نفر در حوادث رانندگی این استان جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: دراین مدت ۳۴ هزار و ۵۹۲ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷.۴ کاهش نشان می‌دهد، ولی تعداد ماموریت‌ها در این مدت ۲.۲۴ درصد افزایش یافته‌است.

وی ادامه داد: تعداد حوادث رانندگی نیز یک هزار و ۶۱۵ مورد و تعداد مصدومان این حوادث ۲ هزار و ۱۷۷ نفر بود که نسبت به پارسال به ترتیب ۱۵ و ۱۸ درصد افزایش داشت.

به گفته عبدی،۸۹۷ مورد ازحوادث ترافیکی و یک هزار و ۱۵۱ نفر از مصدومان این حوادث مرتبط با موتورسیکلت‌سواران بود که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۷.۵ و ۱۳ درصد افزایش یافته‌است.

وی افزود: تعداد مصدومان انتقالی به بیمارستان و مصدومانی که درمحل حادثه مداوا شدند نیز به ترتیب ۱۴ و ۲۵.۵ درصد افزایش داشته‌است.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا