فوتی‌های حوادث ترافیکی قم نسبت به پارسال ۲۴ درصد افزایش یافت
فوتی‌های حوادث ترافیکی قم نسبت به پارسال ۲۴ درصد افزایش یافت
جلیل گودرزی‌فر، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث ترافیکی در این استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، جلیل گودرزی‌فرگفت: در ۹ ماه امسال ۱۰۳ نفر بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، در حالی‌که سال گذشته در همین مدت ۷۹ نفر جان باختند.

وی اضافه کرد: امسال ۱۸ نفر از فوتی‌ها و سال گذشته ۱۲ نفر مربوط به موتورسواران بوده که ۳۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که تعداد تصادف ها ۱۳ و مصدومان نیز ۱۵ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: در ۹ ماه امسال ۱۶ هزار و ۱۱۴ و در مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۴ هزار و ۱۱۷ تصادف رخ داده و تعداد مصدومان امسال و سال گذشته نیز به ترتیب ۲۱ هزار و ۲۸۶ و ۱۸ هزار و ۱۷۵ نفر بوده است.

گودرزی‌فر بیان کرد: در همین مدت، امسال تعداد تصادف های موتورسیکلت‌سواران هشت درصد و مصدومان ناشی از این حوادث نیز ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، سال گذشته بالگرد اورژانس ۴۴ بار به پرواز درآمد و ۱۱۲ مصدوم را به مراکز بیمارستانی منتقل کرد، در مدت مشابه امسال با ۶۷ پرواز، ۱۳۸ مصدوم را به بیمارستان منتقل نمود که تعداد پروازها ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا