فعالیت شبانه‌روزی  اکیپ‌های راهداری در مناطق برفگیر استان قم
فعالیت شبانه‌روزی  اکیپ‌های راهداری در مناطق برفگیر استان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حامد قنبری، از اجرای عملیات برفروبی و نمکپاشی درطول محورهای برفگیر بخشهای، سلفچگان، خلجستان و قاهان خبرداد. وی با یادآوری این مطلب که از ۱۵ آذرماه و شروع طرح راهداری زمستانی، عوامل راهدار و اکیپ‌های پلیس راه در راهدارخانه ها مستقر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حامد قنبری، از اجرای عملیات برفروبی و نمکپاشی درطول محورهای برفگیر بخشهای، سلفچگان، خلجستان و قاهان خبرداد.

وی با یادآوری این مطلب که از ۱۵ آذرماه و شروع طرح راهداری زمستانی، عوامل راهدار و اکیپ‌های پلیس راه در راهدارخانه ها مستقر شده اند، گفت: تمامی عوامل اجرایی و ماشین آلات اداره متبوع، درقالب اکیپ‌های برفروب و نمکپاش ، ضمن استقرار درراهدارخانه های حوزه مسئولیتی، درآماده باش کامل به سر می برند.

قنبری درادامه به بارش های اخیر برف در سطح محورهای بخش‌های سلفچگان، خلجستان و قاهان، طی دوشبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از هواشناسی و پیش بینی بارش برف و احتمال یخ زدگی و لغزندگی راه‌های برونشهری استان، عوامل اجرایی این اداره از ظهر روز پنجشنبه مورخ ۲۱ دی ماه و آغاز بارش‌های برف، نسبت به اجرای عملیات برفروبی و نمکپاشی درسطح محورهای برفگیر اقدام نمودند.

وی با بیان اینکه با وجود بارش برف، کولاک و بادروبه های مستمر دربرخی نقاط کوهستانی حوزه مسئولیتی اداره متبوع، شاهد هیچ نوع انسداد درسطح این محورها نبوده ایم خاطر نشان ساخت: پنج اکیپ راهدار درقالب ۳۵نفر عوامل اجرایی ضمن بهره مندی از ۱۵دستگاه انواع ماشین آلات برفروب و نمکپاش نسبت به عملیات راهداری زمستانی اقدام نمودند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سلفچگان با عنوان این موضوع که بیشترین میزان بارشها درمحورهای جاده‌ای باغیک- تفرش، سلفچگان- راهجرد و محورهای روستایی الگان، ونان، کهندان، کاسوا و انجیله( بخش قاهان) بوده، گفت: جهت جلوگیری از انسداد راه‌ها و جریان سیال ترافیک، افزون بر ۲۵۰ تن مخلوط ماسه و نمک در طول راههای فوق الاشاره پاشده شده است.

حامد قنبری از آیتم های ملحوظ درامر راهداری زمستانی، به عملیات ریسه زدایی پرداخت و درتوضیحی مجمل مطرح کرد: به دلیل گرم شدن هوا درساعات پس از بارش، با پدیده آب شدن برف کوهپایه ها و جاری شدن آنها به صورت ریسه درسطح راه‌ها مواجه می‌شویم که در سحرگاه به دلیل برودت با یخ زدگی سطوح جاده ای همراه می شود.

وی اجرای عملیات ریسه زدایی و رفع یخ زدگی سطوح جاده ای پس از بارشها را مهم ارزیابی کرد و تصریح نمود: عوامل اجرایی با پاشش مخلوط ماسه و نمک و همچنین تیغ زنی نسبت به رفع ریسه ها و یخ زدگی سطوح اقدام می نمایند.

قنبری درخصوص دیگر اقدامات راهداری زمستانی به استقرار کیسه های مخلوط ماسه و نمک در نقاط برفگیر و سطوح جاده ای که امکان لیز خوردن خودروها در آن نقاط بالاست، اشاره و تصریح نمود: افزون بر ۵۰۰ کیسه مخلوط ماسه و نمک در طول راه‌های حوزه مسئولیتی اداره متبوع مستقر شده اند که طی بارشهای اخیر از آنها استفاده شده است.

وی در ادامه متذکر شد: با توجه به متغیرهای جوی، ازتمامی رانندگان گرامی که قصد سفر به محورهای برفگیررا دارند درخواست می‌شود نسبت به همراه داشتن زنجیر چرخ، اطمینان ازسلامت سیستم گرمایش خودرو و… اهتمام ورزند.

سرپرست اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای سلفچگان درخاتمه تاکید کرد: از هموطنان درخواست می‌شود قبل از اقدام به سفر ضمن تماس با تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها، از وضعیت جوی محورهای مواصلاتی کشور اطلاع حاصل نمایند.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱