فصل شیدایی یک اتفاق ماندگار فرهنگی برای قم است
فصل شیدایی یک اتفاق ماندگار فرهنگی برای قم است
احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در خصوص نمایش«فصل شیدایی» گفت: نمایش«فصل شیدایی» به عنوان یک اتفاق ماندگار فرهنگی در سال ۱۴۰۱ برای استان قم در تاریخ ثبت خواهد شد، استقبال این تعداد تماشاگر از یک اثر فاخر هنری نشان‌دهنده این است مردم قم از آثار با ارزش فرهنگی و هنری حمایت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، نمایش «فصل شیدایی» در هشتمین شب اجرا در قم شب گذشته مورد استقبال بیش از ۷ هزار تماشاگر قرار گرفت، این نمایش در این مدت تمام آمار و ارقام و رکورد‌ شب‌های گذشته را جا‌به‌جا کرده است. نمایش «فصل شیدایی» به همت سازمان رسانه‌ای هنری اوج در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم تا ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود.

«فصل شیدایی» روایت اتفاقات تاریخی و قرآنی از خلقت حضرت آدم، واقعه‌های مهم تاریخی جهان اسلام و شیعه، تاریخ معاصر و تصویرسازی ظهور حضرت مهدی(عج) است که ۱۵۰ هنرور هر شب در آن ایفای نقش می‌کنند. این نمایش به تهیه‌کنندگی علی‌رضا کوه‌فر، کارگردانی سعید اسماعیلی و نویسندگی و روایت رسالت بوذری و به دعوت از سپاه علی‌بن ابی‌طالب (ع) از ۱۲ تا ۲۶ مهر در اردوگاه غدیر واقع در انتهای شهرک قدس از ساعت ۱۹ اجرا می‌شود.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایش «فصل شیدایی» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم طی سخنانی اظهار کرد: استقبال ۷ هزار نفره مردم از قشر‌های مختلف از این نمایش نشان‌دهنده این است که «فصل شیدایی» توانسته جایگاه خوبی بین مردم قم پیدا کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در سطح شهر نیز تبلیغات زیادی از این نمایش نشده ولی باز می‌بینیم که تعداد تماشاگران هر شب صعودی بوده و مردم نیز ارتباط خوبی با این اثر فاخر برقرار کرده‌اند، با قاطعیت می‌توان گفت نمایش«فصل شیدایی» به عنوان یک اتفاق ماندگار فرهنگی در سال ۱۴۰۱ برای استان قم در تاریخ ثبت خواهد شد، استقبال این تعداد تماشاگر از یک اثر فاخر هنری نشان‌دهنده این است مردم قم از آثار با ارزش فرهنگی و هنری حمایت خواهند کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس