به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) و گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گروه ب روز‌های ۱۲ و ۱۳ آذرماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد […]

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) و گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گروه ب روز‌های ۱۲ و ۱۳ آذرماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد و در پایان تیم بازار بزرگ ایران به عنوان تیم نخست این مسابقات شناخته شد.

همچنین در رده بندی کلی (دور‌های رفت و برگشت) این مسابقات نیز تیم‌های بازار بزرگ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه ب به مرحله نیمه نهایی صعود کردند و تیم‌های صبانور کردستان، شهدای مقاومت بسیج قم و احتشام گستر کارون به ترتیب سوم تا پنجم شدند.

بنابراین گزارش امیر عبدی فرنگی کار ۱۸ ساله قمی توانست تمامی رقبای خود را در مرحله گروهی شکست دهد تا به عنوان پدیده این دوره از رقابت‌ها معرفی شود.

عبدی به عنوان یکی از کشتی گیران آینده دار و جوان در وزن ۷۲ کیلوگرم در دور برگشت با نتیجه ۱۰ بر ۱ سوران محمدی از تیم صبا نور کردستان را شکست داد. با نتیجه ۶ بر ۳ محمدرضا رستمی از تیم بازار بزرگ را مغلوب کرد و با نتیجه ۲ بر یک از سد احمد خراسانی پور نماینده تیم دانشگاه آزاد گذشت.

وی که در رقابت‌های دور رفت نیز رقیبانش را مغلوب کرده بود می‌تواند با انتخاب مسیری درست و با برنامه، خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی پوشیدن دوبنده تیم ملی معرفی کند.

گفتنی است برنامه مرحله نهایی رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی نیز به شرح زیر است:
مرحله نیمه نهایی:

سه شنبه، ۲۵ آذرماه

فولاد اکسین خوزستان – بازار بزرگ ایران (ساعت ۹:۳۰)

دانشگاه آزاد اسلامی – سیناصنعت ایذه (ساعت ۱۱)

دیدار رده بندی: ساعت ۱۶:۳۰

دیدار فینال: ساعت ۱۸