فرنگی‌کار قم صاحب نشان برنز جهان شد
فرنگی‌کار قم صاحب نشان برنز جهان شد
کشتی‌گیر فرنگی‌کار استان قم با عبور از سد حریف اهل کشور اوکراین به مقام سوم و نشان برنز پیکارهای 2022 کشتی فرنگی قهرمانی امیدهای جهان دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی امیدهای جهان با حضور چهره‌های شاخص این رشته از کشورهای مختلف دنیا به میزبانی اسپانیا برگزار شد و امیر عبدی که نماینده کشتی قم در این پیکارها بود با ایستادن روی سکوی سوم به نشان برنز رسید.

امیر عبدی در وزن ۷۲ کیلوگرم این دوره پس از استراحت در دور نخست، اولین کشتی خود را برابر سانات خاچاتریان از ارمنستان با نتیجه ۶ بر صفر برد تا راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شده و سپس برابر گوربان گوربانوف از آذربایجان قرار بگیرد که این کشتی بعد از تساوی یک بر یک، با رای داوران به نفع حریف تمام شد.

با توجه به حضور کشتی‌گیر آذربایجانی در دیدار فینال، نماینده کشتی قم و ایران به گروه بازنده‌ها و شانس مجدد رفت و در این مرحله ابتدا با نتیجه هشت بر صفر یانیس نیفری از فرانسه را شکست داد و در دیدار رده‌بندی مقابل عرفان میرزویف از اوکراین صاحب برتری شد تا نشان برنز را کسب کند.

مقام سوم و نشان برنز پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۲ امیدهای جهان در حالی به امیر عبدی ملی‌پوش خوش‌آتیه کشتی قم رسید که چندی قبل عبدی توانسته بود در ترکیب تیم جوانان ایران نشان برنز پیکارهای قهرمانی جهان را کسب کند و بدین‌ترتیب این دومین مدال جهانی وی در طول کمتر از دو ماه برای کشتی ایران و استان قم به شمار می‌رود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس