فرنگی‌کاران قم مسافر جام جهانی کشتی شدند
فرنگی‌کاران قم مسافر جام جهانی کشتی شدند
فرنگی‌کاران جوان استان قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران مسافر مسابقات 2022 جام‌جهانی این رشته در کشور آذربایجان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی جواهری و امیر عبدی دو فرنگی اوزان ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم استان قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ این رشته روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه در شهر باکو برابر رقبا به میدان خواهند رفت.

این در شرایطی است که رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در آذربایجان با حضور فرنگی‌کاران اوزان ۵۵، ۶۰، ۶۳، ۶۷، ۷۲، ۷۷، ۸۲، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم با حضور چهره‌های شاخص این رشته از کشورهای مختلف دنیا به انجام می‌رسد و تیم‌ها در دو گروه سه تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

در این مسابقات تیم‌های ملی کشتی فرنگی ایران، صربستان، ترکیه، آذربایجان، قرقیزستان و منتخب جهان حضور دارند که در دو گروه سه تیمی با یکدیگر به رقابت می پردازند و در پایان مرحله مقدماتی تیم‌های اول هر گروه به مسابقه فینال و تیم‌های دوم به دیدار رده‌بندی راه خواهند یافت.

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با حضور مهدی جواهری و امیر عبدی دو فرنگی‌کار استان قم در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با تیم‌های ترکیه و قرقیزستان هم‌گروه است و در نخستین رقابت خود از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه چهاردهم آبان ماه به مصاف تیم ترکیه می‌رود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس