– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این هفته آخرین خطبه‌های نماز جمعه را اقامه و با مردم مومن و قدرشناس استان کرمانشاه خداحافظی خواهند کرد. معظم له دراسفند ماه سال […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این هفته آخرین خطبه‌های نماز جمعه را اقامه و با مردم مومن و قدرشناس استان کرمانشاه خداحافظی خواهند کرد.

معظم له دراسفند ماه سال ۱۳۸۶ و با حکم مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به امامت جمعه و نمایندگی ولی معظم فقیه درشهر و استان شهید پرور کرمانشاه منصوب گردید. 

وی همواره خود را خدمتگزار مردم دانسته و این روحیه را در منش و روش خود مد نظر داشته که به برکت آن توانست؛ کرمانشاه را به یکی از محوری ترین استان ها در حفظ وحدت و انسجام ملی بین ایلات،عشایر و گروههای مختلف مذهبی و سیاسی تبدیل کند.

لازم به ذکر است: که آیت الله علماء مدت ۲۳ سال نیز با حکم امام راحل عظیم الشان به امامت جمعه شهرستان سیرجان منصوب ومنشأ خدمات گستردۀ معنوی و فرهنگی بوده است. 

اینک بعد از حدود ۱۶ سال این عالم مجاهد و روحانی عارف واصل در روز جمعه مورخ ۲۱ مهر ماه۱۴۰۲ آخرین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه را اقامه و با مردم قدرشناس،انقلابی و ولایت مدار استان کرمانشاه پس از چهار دهه سنگربانی امامت جمعه خداحافظی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه هفته آینده برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ حبیب‌الله غفوری بارجینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه جدید کرمانشاه متولد سال ۱۳۴۱ بوده و دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای بارجین و فیروزآباد میبد به انجام رسانده است و از مهرماه ۱۳۵۶ ش در مدرسه علمیه قدیری قم که شعبه شماره ۲ مدرسه کرمانی‌ها محسوب می‌شد شروع به تحصیل علوم دینی نموده است.

وی که در نوجوانی دروس حوزوی را به همراه جریانات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گذرانده است تا سال ۷۱ به درس و بحث در حوزه علمیه قم مشغول بوده و از سال ۷۱ تاکنون مراکز متعدد و مهم علمی را تاسیس و اداره کرده است.

از سوابق وی می توان به مدیر حوزه علمیه استان تهران، معاونت آمار و بررسی حوزه های علمیه سراسر کشور، مدیریت کل امور اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور، جانشینی معاونت آموزش حوزه های علمیه سراسر کشور، مدیریت مدرسه علمیه الهادی قم، مدیریت حوزه علمیه شهرکرد، مسؤولیت دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شهرکرد و امام جمعه شهرستان‌های اسلام آباد غرب، آران و بیدگل، تنکابن، دلیجان و پردیسان قم اشاره کرد.

کتاب «دوران جوانی تدابیر دین» و سه مقاله «بهره وری در آیینه آیات و روایات» «وجوب تعیینی نماز جمعه» و «وظیفه روحانیت در قبال جوانان» از جمله تالیفات حجت الاسلام غفوری است.