فراخوان کنگره ملی شعر زلال قریحه منتشر شد
فراخوان کنگره ملی شعر زلال قریحه منتشر شد
فراخوان نخستین کنگره ملی شعر زلال قریحه در دو بخش شعر کلاسیک و نوحه و سرود با هدف تجلیل از مادران شهیدان استان قم منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری قم، دبیرخانه شعر آیینی و کنگره شش هزار شهید استان قم، نخستین کنگره ملی شعر زلال قریحه را با هدف تجلیل از مادران شهیدان استان قم و تقدیر از شاعران برگزار خواهند کرد.

شاعران و نوحه سرایان علاقه مند به شرکت در این کنگره می توانند آثار خود را در دو بخش شعرکلاسیک و نوحه و سرود با موضوع مادران شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان امنیت و مدافعان سلامت جمهوری اسلامی ایران و بخش ویژه گرامیداشت‌ مقام مادر شهیدان زین‌الدین به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار از ۲۰ مهر الی ۳۱ آذر خواهد بود و مراسم اختتامیه نیز در روز ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ همزمان با وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا با حضور اساتید و شاعران برجسته کشوری برگزار خواهد شد.

براساس اعلام دبیرخانه کنگره، علاقه مندان می توانند حداکثر پنج اثر از آثار خود را در سامانه مسابقات کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس samakpl.ir  بارگزاری  و یا از طریق پیام‌رسان‌ ایتا به شماره تلفن ۰۹۳۳۵۴۲۶۵۰۱ ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۵۸۷۶۰ دبیرخانه کنگره تماس حاصل کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم